Перевищений вміст свинцю: в Україну завезли отруйні іграшки

В Україні заборонили постачання та продаж пластикових музичних іграшок у вигляді робота на колесах і ведмедика-неваляйки.

Масова частка свинцю в таких іграшках перевищена в 164 рази, свідчать результати позапланової перевірки продукції. Про це 24 листопада повідомило ГУ Держпродспоживслужби в Рівненській області.

“Іграшки-неваляйки Tumbler Endless happiness і музичні роботи на колесах Super Cosmis Hero Tumbler hoverboard вироблені в Китаї. Вони не відповідають вимогам за показниками екологічної та хімічної безпеки”, – ідеться в повідомленні.

Постачальнику заборонили привозити такі іграшки на український ринок. Споживачів просять повідомляти, якщо вони знову побачать ці товари на прилавках.

Свинець – це хімічний елемент, який належить до важких металів. Іграшки, у яких вміст свинцю перевищує встановлену норму, можуть призвести в дітей до анемії, порушення функцій нирок та опорно-рухового апарату. Серед симптомів – головний біль і запаморочення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Половина дитячих іграшок на українському ринку – небезпечні

У серпні в Україні заборонили постачання і продаж пластикових музичних іграшок у вигляді жаб. Масова частка свинцю в такій іграшці перевищена в 164 рази. Музична іграшка “Звірята-малята”, у якій виявили небезпечну дозу свинцю, виготовлена 2019 року в Китаї.