У Раду внесли законопроєкт про продовження на рік “особливого статусу”

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №6342 “Про внесення зміни до статті 1 Закону України “Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей”.

Текст на сайті парламенту поки що не оприлюднили.

Документ подали народні депутати від “Слуги народу” і з групи “Довіра”.

Співавтори – депутати Євгенія Кравчук і Олександр Мережко – підтвердили, що документ стосується продовження на рік дії закону про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Верховна Рада зможе розглянути законопроєкт на одному з пленарних засідань у грудні.

“Але очевидно, що для того, щоб розглянути законопроєкт на найближчому пленарному тижні, потрібно скоротити терміни (розгляду). У будь-якому разі йдеться про грудень”, – сказала Євгенія Кравчук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти вдарили із забороненої зброї й поранили воїна ЗСУ

За календарним планом проведення шостої сесії, до кінця року залишилося два пленарні тижні. Верховна Рада працюватиме у пленарному режимі з 30 листопада до 3 грудня та з 14 до 17 грудня.

Раніше перший віцеспікер Олександр Корнієнко повідомляв, що закон “формально для російської сторони є маркером, що ми залишаємось у Мінському процесі”.

“Закон не діючий, жодна стаття не набирає чинності. Його лише щороку продовжують”, – казав Корнієнко.

Торік у грудні Верховна Рада на рік продовжила дію закону про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО.

Закон парламент ухвалював у вересні 2014-го. Документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування набуває чинності лише “після виконання всіх умов, викладених у статті 10 закону, зокрема в частині щодо виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України”.