АЗС Коломойського виграли у держави позов на 4,7 мільярда

Шостий апеляційний адмінсуд відхилив скаргу Антимонопольного комітету на рішення Окружного адмінсуду Києва у справі ПАТ «Укрнафта». Антимонопольники оштрафував її за змову на ринку пального.

Про це повідомила у Facebook голова Антимонопольного комітету Ольга Піщанська. «М’яко кажучи, з подивом дізналися про відмову Шостого апеляційного адміністративного суду у задоволенні апеляційної скарги Комітету на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва у справі ПАТ «Укрнафта», – написала вона.

За її словами, компанія зараз намагається відбитися від штрафу Комітету у 4,7 мільярда гривень, накладеного за участь у змові на ринку пального. Через суди вона намагається оскаржити право Комітету використовувати під час розгляду справ матеріали досудового розслідування у кримінальному провадженні, у цьому випадку – Національного антикорупційного бюро.

«Утім дане рішення апеляційної інстанції, як і попереднє – в ОАСК, ми вважаємо таким, що суперечить правозастосовній практиці Верховного Суду», – заявила голова АМКУ. У Комітеті чекають повного тексту рішення для аналізу мотивів апеляційної інстанції та подаватимуть касацію.

Раніше Антимонопольний комітет визнав дії компаній групи «Приват» Ігоря Коломойського антиконкурентними узгодженими діями і наклав на компанії штраф – 4,7 млрд грн.

Розслідування АМКУ почалося у жовтні 2016 року. Спочатку досліджувалася змова 75 компаній-операторів АЗС групи «Приват». У лютому 2018 року регулятор розширив перелік фігурантів. У список відповідачів по справі увійшли компанії «Укрнафта», «Укртатнафта» і «Авіас».

У грудні 2020 року Антимонопольний комітет України оштрафував 18 облгазів Групи РГК олігарха Дмитра Фірташа за зловживання монопольним становищем. Загальна сума штрафів склала 380,2 млн гривень.

Північне міжобласне територіальне відділення АМКУ відкрило кримінальні справи проти кількох газсбитов в зв’язку зі зловживаннями монопольним становищем при формуванні цін на газ. Відповідні документи були оформлені в відношенні організацій «Київоблгаз Збут», «Житомиргаз Збут», «Чернігівгаз Збут», «Черкасигаз Збут», «Уманьгаз Збут» і «КіевГазЕнерджі».

загрузка…