АМКУ програв суд у справі щодо накладеного штрафу на компанію Коломойського


Шостий апеляційний адмінсуд відхилив скаргу Антимонопольного комітету (АМКУ) на рішення Окружного адмінсуду Києва у справі ПАТ «Укрнафта». Про це повідомила голова АМКУ Ольга Піщанська.


«Компанія зараз намагається «відбитися» від штрафу Комітету у 4,7 млрд грн, накладеного за участь у змові на ринку пального. Через суди вона намагається оскаржити право Комітету використовувати під час розгляду справ матеріали досудового розслідування у кримінальному провадженні, у цьому випадку – Національного антикорупційного бюро», – пояснює вона.


АМКУ вважає таке рішення апеляційної інстанції, як і попереднє – в ОАСК, таким, що суперечить правозастосовній практиці Верховного Суду. Зазначається, що комітет очікує повного тексту рішення для аналізу мотивів апеляційної інстанції та подаватиме касацію.


Нагадаємо: Антимонопольний комітет наклав штраф на компанії-оператори мережі АЗС з групи «Приват» на 4,7 млрд грн за антиконкурентні узгоджені дії при встановленні цін на нафтопродукти. Штраф мають сплатити ТОВ «ВТФ «Авіас», ТОВ «Торговий дім «Авіас», ТОВ «Пром Гарант Плюс», ТОВ «Альянс еволюшн», ПАТ «Укртатнафта» та 169 операторів АЗС (зокрема ПАТ «Укрнафта»).


«Укрнафта» просила Зеленського перевірити дії АМКУ при накладанні двомільярдного штрафу на компанію. Компанія також звернулася до Мін’юсту, Мінекономіки та Мінфіну.