30 млн грн Труханову на заставу “підкинув” Новинський. Мер Одеси – не перший

Гроші на заставу за підозрюваного в участі у злочинній організації мера Одеси Геннадія Труханова дав позафракційний нардеп, колишній “регіонал” Вадим Новинський.

Про це повідомила “Українська правда”.

Йдеться про суму у 30,2 млн грн. Труханов, який проходить у справі про незаконне заволодіння землею, гроші перерахував учора увечері.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новинський з’їздив у Росію – там у рясі відвідав службу РПЦ

“На жаль, законодавство дозволяє вносити заставу будь-кому. При цьому немає вимог щодо перевірки законності походження коштів, які вносяться як застава”, – пише Центр протидії корупції.

“Якщо вірити декларації мера Одеси за 2020 рік, у нього є близько 1,1 млн грн готівкою і на банківських рахунках. У його мами грошей побільше, однак навіть вона не змогла б повністю внести заставу. Марія Труханова має “лише” 7,6 млн грн. Відповідно, офіційних коштів на заставу сім’я Труханова не має”, – повідомили активісти.

За даними Forbes Вадим Новинський входить у десятку найбагатших людей в Україні. Його статки оцінюють у $1,4 млрд. Він є власником “Метінвесту”.

Новинський не вперше вносить застави за інших осіб. У серпні 2019 року він вніс 6 млн грн за ексміністра охорони здоров’я Раїсу Богатирьову. У липні 2019-го – 80 тис. за підозрюваного у зазіханні на територіальну цілісність режисера Олега Сагана.

У листопаді 2015-го 5,1 млн грн вносив за ексміністра юстиції Олену Лукаш. 30 млн вносив за колишьного нардепа Михайла Добкіна.

У жовтні 2017 року компанія “Смарт-холдинг”, яка належить Новинському, вносила 5 млн грн застави за директора “Укргазвидобування” Вадима Мохова.