НАЗК презентувало IT-інструмент, який виявлятиме корупційні правопорушення чиновників

Національне агентство із запобігання корупції спільно з громадською організацією “Антикорупційний штаб” презентувало цифровий інструмент для виявлення прихованих інтересів у публічних службовців.

Портал “Приховані інтереси” автоматично заповнюється на основі відкритих даних. За допомогою 11 алгоритмів він допомагає виявити конфлікти інтересів, обмеження подарунків, сумісництво та поєднання посад чиновників.

В базі даних порталу – публічна інформація про понад 6 млн осіб і близько 1,4 млн компаній.

Алгоритм “Прихованих інтересів” збирає інформацію про особу (пов’язані компанії та особи, декларації), порівнює її з іншими реєстрами (адвокатів, виконавчих проваджень тощо) та знаходить можливі ризики, наприклад конфлікт інтересів у суддів чи депутатів, спільна робота близьких осіб, адвокатську діяльність.

За словами Голови правління ГО “Антикорупційний штаб” Сергія Міткалика, у 2015 році організація бази даних фірм, пов’язаних із депутатами Київради, а також алгоритм перевірки документів чиновників.

Кожен зможе знаходити ризики, що мають ознаки порушень закону України “Про запобігання корупції” та простежити приховані корупційні правопорушення, які можуть завдати шкоди держбюджету.

Міткалік зазначив, що загальна вартість розробки інструменту складає 535 тис. грн, з них 185 тис. ДО отримала в рамках проекту міжнародного фонду “Відродження”, а 350 тис. – від проекту USAID/UK aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах” “/TAPAS”.

Нагадаємо, Уряд на засіданні 24 листопада затвердив «План заходів щодо запобігання зловживанню надмірним впливом особами, які мають значну економічну та політичну вагу у суспільному житті (олігархами)», повідомив голова Мін’юсту Денис Малюська.

У листопаді Верховна Рада усунула всі неузгодженості в антиолігархічному законі та документ підписав президент Володимир Зеленський.

Закон про деолігархізацію після підписання президентом Зеленським буде повторно направлений у Венеціанську комісію.

загрузка…