У Північній Кореї чоловіка засудили до розстрілу через «Гру в кальмара»

В КНДР чоловіка засудили до розстрілу після того, як він контрабандою завіз на територію республіки південнокорейський серіал «Гра в кальмара», який очолив міжнародний топ стрімінгової платформи Netflix. Дані зловмисник зберігав на USB-флешці, а потім поширив її серед своїх приятелів і був спійманий співробітниками правоохоронних органів.

Про це пише Daily Mail.

Чоловік продавав шоу Netflix на USB-флешках, у тому числі кільком студентам, яких упіймали під час перегляду серіалу цензори Північнокорейського бюро спостереження «Група 109». Швидше за все, він буде розстріляний – це один із методів, за допомогою якого вбивають персонажів серіалу.

Іншого учня, який купив копію серіалу, засуджено до довічного ув’язнення, а шестеро підозрюваних, які лише дивилися шоу, — до п’яти років каторжних робіт.

Зараз в навчальному закладі проводяться обшуки. За деякими даними, звільнено було директора школи, секретаря у справах молоді та класну керівницю. Не виключено, що їх можуть послати на вугільні шахти в якості покарання.

У Північній Кореї з початку поточного року діє сувора заборона на ввезення в країну фільмів, шоу і серіалів із Заходу і з Південної Кореї. Відповідний закон передбачає максимальне покарання у вигляді смертної кари за перегляд, зберігання або розповсюдження таких матеріалів.

Раніше Європейський Союз і Рада Європи заявили про своє неприйняття смертної кари у всіх країнах світу. Голова дипломатії ЄС Хосеп Боррель та генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Буріч відзначили у своїй заяві, що скасування смертної кари – це насамперед питання політичної волі.

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що його країна розпочне кампанію зі скасування смертної кари у всьому світі. Відповідне питання Франція підніме в час головування в Раді Європейського Союзу в першій половині 2022 року.

Один із засновників руху «Талібан» і головний поборник суворого тлумачення ісламського права Норуддін Турабі заявив, що в Афганістані знову проводитимуть страти і ампутації рук, хоча, можливо, не публічно.

Американський штат Вірджинія повністю скасував смертну кару.

загрузка…