“Ні рятувальники, ні поліція до нас не їздять”: що відбувається в селищі Старомар’ївка і як там живуть люди – сюжет (Відео)

Старомар'ївка

Операція Об’єднаних сил

Місяць тому окупанти заблокували доступ міжнародних місій до селища

Про існування села Старомар’ївка більшість українців дізналися місяць тому. Воно розташоване у так званій “сірій” зоні. Бої довкола нього спалахнули через те, що окупанти заблокували доступ міжнародних місій до населеного пункту. Мешканці звернулися по допомогу до української місцевої влади. Щоб доправити людям харчі і ліки, представники військово-цивільної адміністрації рушили до Старомар’ївки під прикриттям українських військових. Що ж нині відбувається в селищі і як там живуть люди, дізнавалася журналістка “5 каналу”.

Міжпозиційний простір – так правильно називати ділянки територій між позиціями українських армійців та укріпленнями російсько-окупаційних військ. Утім, місцеві жителі таких населених пунктів кажуть на них “сіра” зона. На околиці Гранітного через річку Кальміус пролягає лінія розмежування. По той бік річки вже розташована так звана “сіра” зона. Там і селище Старомар’ївка. І його жителі мають зв’язок із підконтрольною Україні територією тільки через ось цей місточок. Під час боїв улітку 2014 єдиний під’їзний шлях до селища був зруйнований. Автівкою в Старомар’ївку тепер можна потрапити хіба з окупованої території. Більш як сотня людей стали заручниками “сірої” зони.

“Нічого в нас нема. Якщо сусід згорів у нас, то ніяка пожарка до нас не приїжджає. Ми йдемо в Гранітне в аптеку. Що треба, скупляємося”, – каже жителька Старомар’ївки Марія Іванівна.

Є невеликий магазин. Щоправда, продукти туди привозять із непідконтрольної Україні території.

“Два раза в неділю з тої сторони возять хліб. Ні електрики, ні пожарники, ні міліція, поліція, ніхто до нас не їздить”, – зауважує житель Старомар’ївки Олександр.

Місяць тому окупанти заблокували доступ міжнародних місій до селища. Жителі звернулися по допомогу до української місцевої влади. Щоби людям доправити продукти й ліки, представники військово-цивільної адміністрації рушили до Старомар’ївки під прикриттям українських військових. Це спричинило бурхливу реакцію російсько-окупаційних військ. Ті почали бити з артилерії. Снаряди падали не десятками – сотнями. Саме тоді, щоб угамувати ворога, вперше застосували ударний безпілотник Bayraktar. Нині ж на цій ділянці фронту спокійно. Як і в самому селищі. Де серед сотні дорослих живуть восьмеро дітей. До школи вони ходять у Гранітному. Для цього перетинають блок-пост українських армійців.

“Шість дітей ходять в школу і дві дитини ходить в садочок. Кожен будній день до 8 ранку”, – розповідає військовослужбовець ЗСУ Дмитро.

Напередодні у Гранітному жителям Старомар’ївки видавали продуктові набори.

“У продуктовий набір входять ті продукти, які можуть довго зберігатися – олія, цукор, макарони, консерви, крупи різні. Всього 15 кілограмів”, – повідомила працівниця благодійного фонду “Каретас” Марія Дубракова.

На одну особу було по три набори. Щоправда, доправити до селища ці продукти благодійники не можуть, через загрозу своєму життю. Тож місцеві привозили пакунки до селища самі.

“Жах. Нам уже набридло, рятуйте нас. Тільки не війною, а добрими справами, щоб вирішити мирно”, – підсумувала жителька Старомар’ївка Марія Іванівна.

Євгенія Китаїва, Ганка Кудрявцева з Донецької області “5 канал”

Нагадуємо, за минулу добу в районі проведення операції Об’єднаних сил на Донбасі штаб зафіксував чотири порушення перемир’я з боку терористів. Один український військовий був поранений.