Невакцинованим в Італії не можна буде відвідувати майже жодних закладів

Влада Італії підготувала новий указ про карантинні обмеження. Він набуде чинності до 6 грудня.

Указ передбачає скорочення терміну дії ковід-сертифіката про щеплення з 12 місяців до дев’яти й низку інших змін. Про це пише Corriere della Sera.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Карантинні правила проїзду в громадському транспорті змінять

Указ дозволить лише вакцинованим і тим, хто одужав, відвідувати соціальні, розважальні й культурні заходи.

Указ має запобігти суворому карантину й не припиняти роботу підприємств у найближчі тижні й під час різдвяних свят. Італія так само, як інші європейські країни, вирішила ізолювати невакцинованих від громадського життя через різке збільшення кількості хворих на коронавірус.

Невакцинованим заборонять відвідувати готелі, бари, ресторани, кінотеатри, театри, стадіони, спортивні зали, басейни, тренажерні зали, гірськолижні курорти, дискотеки й розважальні майданчики.

Уряд також скоротив період для третьої дози, яку можна зробити тепер через п’ять місяців після другої. Влада поки ще розглядає питання про обов’язкове носіння масок на вулиці. У приміщеннях обов’язкове носіння зберігається.

Цей указ може створити проблеми для українців, які їздять в Італію у справах чи як туристи, оскільки в Україні вакцинацію третьою дозою ще не починали. А в багатьох людей, вакцинованих на початку кампанії влітку, термін дії сертифікату спливе через кілька місяців.

Міністерство охорони здоров’я України з 9 грудня розширить перелік професій, для яких вакцинація проти Covid-19 буде обов’язковою.