На Вінниччині розкрили чиновника ЗСУ, який збирав секретні дані

На Вінниччині чиновника однієї з військових частин Повітряних сил Збройних сил України викрили на прихованому зборі секретних відомостей. У нього вилучили матеріали щодо систем захисту вітчизняних оборонних об’єктів, у тому числі підрозділів бойової авіації.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Наразі фахівці перевіряють інформацію про причетність військовослужбовця до агентурної мережі російських спецслужб. Підозрюваний приховано збирав дані державної таємниці на робочому місці, незаконно копіював секретні оборонні відомості та зберігав їх за місцем свого проживання.

Під час досудового розслідування було встановлено факт добровільного отримання громадянства РФ його двома близькими родичами. За даними слідства, до 2017 року вони постійно проживали на території тимчасово окупованої АР Крим, один з них приховав наявність російського громадянства при вступі до однієї з установ вищої освіти ЗСУ. Йому скасовано допуск до держтаємниці, і його було звільнено з лав військового вишу.

За обома фактами, в рамках кримінального провадження, розпочатого слідчими СБУ за ч. 1 ст. 422 (розголошення відомостей військового характеру, що становлять державну таємницю, або втрата документів чи матеріалів, що містять такі відомості) Кримінального кодексу України, проводяться слідчі дії для встановлення всіх обставин протиправної діяльності та залучення до відповідальності винних осіб.

Раніше Служба безпеки України (СБУ) не допустила витоку за межі країни новітніх розробок вітчизняного оборонно-промислового комплексу. Їх намагалися продати за 2 мільйони доларів однієї з азіатських країн.

Контррозвідка СБУ запобігла можливості передачі таємних оборонних відомостей представникам спецслужб Росії. Під час оперативних дій викрито одного з командирів військової частини західного регіону, який приховано збирав секретні дані про арсенали ракетного озброєння на території України.

Поліція затримала 49-річного мешканця Миколаєва, він хотів продати іноземцям секретні відомості про українські оборонні розробки.

загрузка…