На заводі УАФ у Краматорську готують до старту промислове виробництво штучних футбольних покриттів

Завод власним коштом побудувала Українська асоціація футболу без залучення бюджетного фінансування та цільових коштів УЄФА, наголошено в повідомленні. Для виготовлення сучасного покриття футбольних полів та спортивних майданчиків купили професійне обладнання світового рівня якості та впровадили технологію виробництва німецької компанії Polytan.

“Лінія з виробництва резинової крихти та плит для мультиспортивних майданчиків успішно пройшла тестовий запуск. І першу партію продукції випущено. Нам усе сподобалося, – розповів директор заводу Юрій Бондар. – Але з червня поточного року ми все ще очікуємо оформлення документа, який називається “Оцінка впливу на довкілля”. Без нього починати промислове виробництво заборонено, а оформлення цього документа – ось такий, на жаль, тривалий процес”.

Він додав, що через переїзд заводу низку дозвільних документів необхідно оформити з нуля.

“Справа в тому, що задіяні декілька контролюючих і дозвільних інстанцій із Києва та Краматорська. І попри те, що такий документ був у цього виробництва під час його роботи під Києвом, зараз усе треба робити з нуля. Тим не менше ми не втрачаємо час, звозимо на виробництво сировину – у Донецькій та сусідніх областях вистачає підприємств, на яких зберігається чимало шин. Закінчення процедури оформлення “Оцінки впливу на довкілля” ми очікуємо буквально найближчим часом, і одразу ця лінія вже запрацює на свою повну потужність”, – сказав Бондар.

З лінією з виробництва штучної трави ситуація дещо складніша, зазначив він.

“На цій лінії продовжуються пусконалагоджувальні роботи. Справа в тому, що верстати, з яких складається ця лінія, не мають аналогів в Україні. Без перебільшення – вони унікальні. І тому фахівців для повного запуску лінії з виробництва штучної трави ми викликаємо з-за кордону. Точніше, частину обладнання, яке виробляє безпосередньо штучну траву, ми запустили, виробили тестову кількість продукції, а для запуску тієї частини обладнання, яка підклеює основу до штучної трави, ми звернулися до виробників обладнання. З’ясувалося, що у таких іноземних фахівців дуже щільний графік – вони запускають обладнання по всьому світу й погоджують свої візити за пів року до прибуття. Зараз ми з ними активно спілкуємося, консультуємося і щодо обладнання, і щодо об’ємів їхньої роботи в Україні. Також ми проводимо навчання співробітників роботі на такому високотехнологічному обладнанні. Наші фахівці з нетерпінням готуються до старту повного циклу виробництва”.

фотогалерея
(1 з 5)

Контекст:

Коли завод з виробництва штучного футбольного покриття працював ще в Київській області, він виконав десятки замовлень та побудував у Києві якісні мінімайданчики для гри у футбол, які і за два роки експлуатації “як нові”, зазначав 2020 року у своєму Facebook нардеп із групи “Довіра” Максим Єфімов.

За його словами, перед переїздом підприємство працювало на мінімумі своїх можливостей, бо стало жертвою “брудної замовної інформаційної кампанії, яку розгорнули проти заводу в ЗМІ”.

Сайт “Правда футбол” писав, що завод УАФ до переїзду відвідували народні депутати, бо діяльність підприємства була предметом вивчення так званої “футбольної” тимчасової слідчої комісії Верховної Ради. Комісія з’ясувала, що бюджетного фінансування проєкту не було, а також не встановила зловживань із боку Української асоціації футболу, і тому нардепи не проголосували за продовження її роботи.