У ще двох країнах Європи почався локдаун для невакцинованих – подробиці

Карантин

Коронавірус та карантин

Невакцинованим дозволено лише користуватися послугами аптек і продовольчих магазинів

Локдаун для невакцинованих почався у Чехії та Словаччині. В обох країнах днями зафіксували рекордну кількість інфікованих ковідом від початку пандемії.

Відтепер відвідувати громадські заклади й масові заходи можуть лише ті, хто має сертифікат щеплень або перехворів на коронавірус протягом останніх пів року. Невакцинованим дозволено лише користуватися послугами аптек і продовольчих магазинів. Учителів, які не зробили укол, відсторонили від роботи, а працівники інших галузей повинні щотижня здавати ПЛР-тест.

Половина яток на різдвяному ярмарку у Празі зачинилися. Такі обмеження у Чехії діятимуть до кінця лютого – так влада хоче заохотити людей імунізуватися. Нині повний курс вакцинації у країні пройшли 60% населення.

“Гадаю, через цей локдаун багато людей збанкрутує, бо вони заплатили за ятки на ярмарку і за товари, а тепер не знають, що з цим робити. Уряд має бути готовим до такої ситуації, якщо запроваджує обмеження”, – каже продавець на різдвяному ярмарку Павел Себек.

“У нас достатньо вакцин. Тому моя відповідь антивакцинаторам така: статистика доводить, що якби у нас не було вакцин і частина населення не були б щеплені, то в лікарнях уже б давно був колапс”, – переконаний голова МВС Чехії Ян Гамачек.

Нагадаємо, раніше локдаун для невакцинованих запровадили в Австрії.

Читайте також: Бояться мутацій, чипування та не вірять в існування коронавірусу: чому українці не хочуть вакцинуватися – опитування