МВФ схвалив виділення Україні майже $700 млн


Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) ухвалила позитивне рішення про завершення першого перегляду програми stand-by та погодила виділення Україні траншу обсягом майже $700 млн. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у телеграмі.


Він зауважив, що рада МВФ також ухвалила рішення про продовження програми до кінця червня 2022 року.


Нагадаємо: у травні 2020 року МВФ та уряд України домовилися про зміну 36-місячної програми допомоги EFF на 18-місячну stand-by. Рада директорів МВФ 9 червня того ж року ухвалила рішення про схвалення програми stand-by для України обсягом $5 млрд. Вона спрямована на подолання наслідків пандемії COVID-19, зміцнення результатів та продовження реалізації важливих структурних реформ в Україні.


За умовами співпраці, після виділення фондом першого траншу у $2,1 млрд мають відбутися чотири перегляди програми. У червні 2021 року представник МВФ Джеррі Райс заявив, що Україна показала певний прогрес для завершення першого перегляду програми stand-by, проте цього досі не достатньо.


21 вересня місія МВФ з першого перегляду програми stand-by почала роботу з Україною, а 22 жовтня у Фонді оголосили про її успішне завершення. Це розблоковує транш у 500 млн СПЗ – близько $700 млн.