Під носом у влади: як у середмісті Дніпра малогабаритна квартира розрослася до трьох поверхів – сюжет (Відео)

Незаконне будівництво

Геокадастр області оцінив встановлені збитки у 97 тисяч гривен

У Дніпрі примудряються звести під носом у влади та ще й в центрі міста триповерхову споруду-невидимку. Її велич можуть оцінити всі охочі. Повз неї щодень їздить міське начальство. На самоуправство реагують формально, за процедурою. Будівлю нібито власник має демонтувати. Його шукають, а тим часом усередині приміщення йде ремонт. Як зі зруйнованої квартири робиться палац, дізнавалася журналістка “5 каналу”.

“Ось вікно, а ось будівля, яка будується. спочатку воно було маленьке, а потім все більше і більше”, – каже мешканець будинку Антон Маковецький.

Під вікнами квартири Антона Маковецького у центрі Дніпра будівництво кипіло протягом всього літа. Аж поки перед очима з’явився новий краєвид – суцільна стіна з газобетону. Триповерхова споруда виросла просто у середмісті Дніпра: поряд із центральним проспектом Яворницького та одним із корпусів національного університету. На сполох забили мешканці сусіднього житлового будинку, у чиїх вікнах з’явилася стіна.

Одразу не зрозуміли, що відбувається. Вирішили, що університет приводить до порядку свою власність”, – розповідає мешканець будинку Андрій.

Мешканці викликали правоохоронців, у будівельників вимагали зупинити роботи та з’ясовували, хто власник забудови.

“Хочемо зрозуміти за які коврижки, кому дозволили побудувати ось цю будівлю”, – акцентував увагу мешканець будинку Костянтин Іванченко.

Мешканець будинку Андрій запевняє: “Ми взагалі не розуміємо, як це могло статися в місті, де, якщо ви починаєте копати яму під гараж через 5 хвилин до вас приїде благоустрій і почне давати вам приписи про те, що ви порушуєте правила будівництва. А у нас за рік збудувався триповерховий будинок, і ніхто не може цього побачити”.

В університеті, корпуси якого розташовані поблизу, запевняють: до незаконної забудови не причетні.

“Уже не одноразово ця земельна ділянка на ній зносили гаражі, на цій земельній ділянці були самобуди і знову нова історія новий самобуд, який, ми не маємо до нього відношення”, – наголосив в.о. проректора з правових питань ДНУ Герман Петер.

Раніше біля цього будинку стояла розвалена одноповерхова споруда. Її приватизували та зареєстрували як квартиру. За інформацією мерії, торік її викупив новий власник та отримав дозвіл на реконструкцію. Ймовірно, здогадуються мешканці, він і перетворив халупу на незаконний маєток. Тим часом, будівельники, які звели конструкцію, свого замовника не видають.

“Я збудував саму коробку – будівлю. І все, на цьому наш контракт закінчився. У нас 20% будівництв неправомірні”, – повідомив представник фірми-забудовниці Юрій.

Контролери, які погодили реконструкцію, побачивши на місці так званої квартири триповерхову споруду, дозвіл скасували.

“Оскільки дозвільні документи отримувались на реконструкцію квартири, але ніяк не на будівництво житлового будинку. Земельна ділянка замовнику будівництва під будівництво не надавалась”, – зауважив заступник начальника управління з питань проведення перевірок та звернень громадян Дніпровської міськради Олексій Карленко.

Споруда незаконна, господар має її демонтувати, кажуть у мерії. Тим часом усередині приміщення кипить робота.

“Мене найняли клеїти пенопласт”, – сказав робітник на будівництві.

З власником будівлі зв’язатися не вдалося. Ним нині цікавиться і прокуратура.

“На земельну ділянку накладено арешт, також гео кадастром області попередньо встановлені збитки в сумі 97 тисяч гривень за самовільне заняття земельної ділянки. На даний час вживаються заходи для встановлення місце перебування особи, яка здійснила будівництво”, – підсумував прокурор Правобережної окружної прокуратури Дніпра Артем Колганов.

Аби демонтувати споруду самотужки, власник має час до середини січня. Інакше міська рада позиватиметься до суду, аби знести прибудову.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро, “5 канал”

Читайте також: Може постраждати унікальна споруда: у Черкасах забудовник планує звести багатоповерхівки в історичному серці міста