Німеччина відмовилася від пропозиції Лукашенка прийняти в себе 2000 мігрантів


Німеччина відхилила заклик Мінська прийняти 2000 мігрантів, які перебувають у тимчасовому таборі на білорусько-польському кордоні. ФРН і Євросоюз не можуть прийняти цю пропозицію правителя Білорусі Олександра Лукашенка, заявив у понеділок, 22 листопада, офіційний представник уряду Німеччини в Берліні, пише Deutsche Welle.


Раніше Лукашенко заявив, що нелегальних мігрантів у Білорусі має прийняти Німеччина. Мінськ також сигналізував готовність відправити 5000 мігрантів на батьківщину, якщо 2000 людей прийме ЄС. Лукашенко зазначив, що у Мінську готують другий рейс із мігрантами після того, як минулого тижня було вивезено 400 іракців.


21 листопада прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький висловив готовність Варшави оплатити повернення мігрантів, які перебувають біля його країни, на батьківщину. Польща обговорює цю тему дипломатичними каналами з керівництвом Іраку та інших близькосхідних держав, але білоруські силовики перешкоджають поверненню мігрантів, які перебувають на кордоні, до своїх країн, зазначив він.


Минулого тижня Меркель двічі дзвонила до Лукашенка, незважаючи на критику такого кроку як у Німеччині, так і в інших країнах ЄС. За словами офіційного представника уряду ФРН Штеффена Зайберта, ціль полягала в тому, щоб покращити важку гуманітарну обстановку на місці, але телефонні дзвінки не були «актом легітимації» Лукашенка.


ЄС також направив 700 000 євро в якості гуманітарної допомоги мігрантам, які перебувають у Білорусі, і заявив, що готовий збільшити цю суму, якщо буде забезпечений допуск гуманітарних організацій до постраждалих.


Нагадаємо, з 8 листопада до кордону Польщі з боку Білорусі підійшли кілька тисяч мігрантів. З того часу вони живуть в розбитому тут же таборі і роблять численні спроби переходу кордону.


Як стало відомо, Єврокомісія готує новий пакет санкцій проти режиму Лукашенка.