Підробив “Дію”: на Миколаївщині викрили 15-річного юнака, який створив фейковий застосунок (Відео)

фейкова "Дія"

Коштували такі послуги від 250 до 650 грн

Підробив додаток “Дія”. На Миколаївщині викрили 15-річного юнака, який створив фейковий застосунок. Хлопець за гроші надавав доступ до сайту, який повторював дизайн офіційної програми. Про це повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора, передає “5 канал”.

Зазначається, що там спеціальний редактор міг створити не лише фальшиві сертифікати про вакцинацію, а й змінити свій вік, створити ID-картку або підробити фото в паспорті. Коштували такі послуги від 250 до 650 грн. Гроші клієнти перераховували підлітку на російський електронний гаманець. Під час обшуку правоохоронці знайшли вихідні файли застосунка, листування та квитанції про оплату. Поліція нині блокує доступ до нього та шукає покупців такої послуги.

“За місяць існування каналу фейковий додаток встигли придбати близько 30 осіб. Проводяться заходи з їх встановлення, адже кримінально караним є не тільки виготовлення підробних документів, а й їх використання. У фейковій програмі клієнтам надавалася можливість створити собі будь-який документ із представлених в застосунку “Дія”, на якому генерувався QR-код, але він не зчитувався офіційним додатком”, – зазначив начальник відділу протидії кіберзлочинам у Миколаївській області Ганна Забєліна.

Нагадаємо, в Україні з’явився фейковий застосунок “Дія”, у якому можна самостійно підробити COVID-сертифікати та й інші документи. Вчора, 27 жовтня, Мінцифри разом із кіберполіцією викрили розробника цього мобільного застосунку, тепер йому може загрожувати до шести років позбавлення волі.