“Північний потік – 2” не має на меті збільшення поставок газу до Європи: “Газпром” не використовує понад 100 млрд куб. м потужностей української системи, – Оператор ГТС

Про це у фейсбукуповідомив Оператора ГТС України, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Північний потік-2" не переслідує комерційну мету; не підвищує енергобезпеку; не виступає, як надійний партнер Європи. З огляду на це, ми розглядаємо проєкт "Північний потік-2" як невід’ємну частину агресії Російської Федерації проти України, яка розпочалася 2014 року", – вважає Оператор ГТС.

В компанії повідомили, усупереч заявам російських експертів, "Північний потік-2" не має на меті збільшити поставки газу до Європи. Адже його річна пропускна здатність — 55 млрд кубометрів.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Працюємо над тим, щоб Росії не вдалося перетворити "Північний потік-2" на північну зброю, – Кулеба

"Натомість потужність української ГТС — 146 млрд куб. м на рік, а судячи із замовлень, попри дефіцит газу в Європі цього року, "Газпром" використовує лише трохи більше 40 млрд куб. м наших потужностей. Вільна потужність становить понад 100 млрд куб. м — майже вдвічі більше можливості "Північного потоку-2". Тобто наявних потужностей достатньо, щоб забезпечити потреби європейців", – додали в компанії.

Також в компаніі зазначили, що "Північний потік-2"не підвищить надійність газопостачання Європи. Порівняно з ГТС України, яка має три транзитні коридори, що складаються із дублюючих газогонів, та прямі виходи до п’яти держав, він складається лише з двох "ниток", які проходять дном Балтійського моря, нагадав очільник ОГТСУ.

"Можлива сертифікація і запуск цього російського газопроводу економічно ослаблює Україну та відкриває шлях для подальших агресивних дій РФ проти України. Адже "Північний потік-2" не забезпечить Європу додатковим газом, а просто перенаправлятиме існуючі потоки газу", – додали в компанії.

1