На саміті Глазго не оцінили кліматичні зусилля України, – Стефанішина

1

Про це під час круглого столу "Життя після Глазго" заявила віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на "Європейську правду".

"Ми прийняли амбітну кліматичну стратегію та амбітний план національного визначеного внеску. Як наслідок, ми побачили, що на фоні Східної та Центральної Європи, які не були активними у цьому, Україна демонструвала справжнє лідерство у регіоні. Однак, на жаль, ці зусилля не були враховані під час прийняття рішень саміту", – пояснила вона.

Серед таких несправедливостей Ольга Стефанішина називає "небажання переглядати Україну як країну додатка 2" – тобто визнання як країни, яка є не донором, а реципієнтом фінансової допомоги для реалізації екологічних програм.

Читайте: На Кліматичному саміті у Глазго уклали нову угоду, яка містить чіткий план зі скорочення використання вугілля

"Ми не побачили бажання більшості країн включатись у такі перемовини", – додала вона.

Серед інших проблем – небажання посилатися у документах саміту на рішення Генасамблеї ООН про невизнання анексії Криму.

"Таке небажання також є політичною позицією. Це підриває світову позицію щодо невизнання анексії Криму, а також впливає на розподіл коштів за ст. 6, що стосується торгівлі квотами. Оскільки Крим є частиною України, це має бути враховано під час розподілу квот", – додала вона.

Також читайте: На саміті щодо клімату понад 40 країн зобов'язалися відмовитися від вугілля. Серед них і Україна, – The Guardian