У Зеленського заявили, коли можна буде робити висновки щодо операції із затримання “вагнерівців”

Федір Веніславський

Зрив спецоперації із затримання вагнерівців

Триває розслідування за трьома напрямами

Повноцінні висновки щодо операції із затримання “вагнерівців” можна буде робити після завершення розслідувань за трьома напрямами. Так вважає представник президента у Конституційному Суді, нардеп Федір Веніславський. Про це він розповів в етері телеканалу “Дом”, передає “5 канал”.

Перший напрям – це Тимчасова слідча комісія Верховної Ради. Другий – робота Державного бюро розслідувань, яке відкрило кримінальне провадження за фактом оприлюдненої інформації у ЗМІ. І третій напрям – це безпосередньо самі журналістські розслідування Bellingcat та українських медійників. Поки ж, стверджує Веніславський, ні інформація від журналістів, ні з боку Тимчасової слідчої комісії не засвідчили факт державної зради вищими посадовими особами. 

“Того резонансу, про який попереджали наші політичні опоненти, точно не відбулося. Тому що ні розслідування Bellingcat, ні ТСК не встановило факту державної зради з боку вищих посадових осіб. Є деякі факти з дійсності, які намагалися сильно спотворити політичні опоненти, чого точно в розслідуванні Bellingcat немає”, – сказав Веніславський.

Як повідомляв 5.UA, у першій частині розслідування мовиться про те, як українські розвідники займалися вербуванням бойовиків ПВК “Вагнера” та як вдалося отримати від них прямі докази їхньої участі у військових злочинах. 

Нагадаємо, Bellingcat та Insider опублікували першу частину розслідування спецоперації із затримання “вагнерівців”. Хронологія та контекст подій, описаних у цьому розслідуванні, були складені на основі десятків інтерв’ю з учасниками спецоперації, зокрема з російськими найманцями та колишніми співробітниками української розвідки, які брали участь у різних аспектах спецоперації.

Також, за інформацією розслідувачів, голова Офісу президента Андрій Єрмак запропонував відкласти на тиждень заплановану на 25 липня 2020 спецоперацію із затримання бойовиків ПВК “Вагнера”.