Для КПВВ біля Криму закуплять транспорт, щоб люди не ходили пішки кілометри

Для КПВВ біля окупованого Криму закуплять транспорт, за допомогою якого громадяни України зможуть комфортно діставатися місця перетину адмінкордону з тимчасово окупованою територією.

Про це під час брифінгу на КПВВ “Каланчак”, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу, розповіла віце-прем’єр-міністр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

“У спеку і в дощ, і в сніг, з маленькими дітьми, як сьогодні ми бачили, люди із хворобами, пенсійного віку змушені йти (пішки – ред.)”, – зазначила Верещук.

За її словами, наразі підвезення людей до адмінкордону здійснюють приватні підприємства, діяльність яких юридично не врегульована. В обласної влади немає можливості організувати підвезення безкоштовно або за мінімальну плату. Міністерство закупить чи знайде кошти на закупівлю такого транспорту.

Як наголосила Верещук, для цієї мети бажано закупити електротранспорт – по дві одиниці на КПВВ “Каланчак”, де людям доводиться йти пішки близько кілометра, та на КПВВ “Чонгар”, де відстань до так званого “нуля” становить близько 3 км. Людей довозитимуть безкоштовно, зазначила міністр.

Для вирішення цього та інших питань функціонування КПВВ “Каланчак”, додала Верещук, необхідно передати його з балансу “Укрзалізниці” на баланс державного підприємства “Реінтеграція та відновлення”, як це сталося вже із КПВВ “Чонгар”. Таку передачу, за її словами, планують здійснити до кінця цього року.

Нагадаємо, у Держприкордонслужбі України повідомили, що прикордонники продовжують виявляти у громадян підроблені довідки про негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус на адміністративному кордоні окупованого Криму з Україною. За відповідні дії передбачено покарання.

У ЄС вирішили «розповісти» президенту Болгарії Румену Радеву, чий насправді Крим.

загрузка…