Німеччина має їх забрати, – Лукашенко про мігрантів на кордоні з ЄС

1

Про це повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на БЕЛТА.

"Я чекаю, коли ЄС відповість на запитання щодо 2 тисяч біженців. У нас же в цьому таборі близько 2 тисяч біженців. Я просив, щоб вони (Євросоюз і, зокрема, Німеччина – ред.) їх забрали. Вони сказали, Меркель мені пообіцяла, що на рівні Євросоюзу розглянуть цю проблему. Так не розглядають навіть. І навіть те, що вона мені пообіцяла – контактні особи. Вони на контакт навіть не виходять. Міністр закордонних справ Білорусі Макей їм дзвонить: "Давайте працюватимемо в цьому ключі!" – Та ми там у відрядженні, ще десь, та таке інше" , – пожалівся Лукашенко.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Польща готова оплатити повернення мігрантів з Білорусі до їхніх країн, – Моравецький

"У зв'язку з цим: не треба нікого чекати. Відмовилися, значить, їм в'їзд сюди буде закритий. Їм нема чого тут робити. Тому що це буде те саме, що з цими ось міжнародними візитерами. Приїдуть покрасуватися. Ми самі впораємося з цими людьми, якщо їх Німеччина не забере до себе. А куди подітися? Нам подітися нікуди. Але ми маємо вимагати від німців, щоб вони їх забрали", – наголосив Лукашенко.

За його словами, у Німеччині у багатьох біженців уже живуть родичі. "У Німеччині їхні родичі, рідні, близькі. Тому вони з дітлахами, з сім'ями туди йдуть. І ось отримали. Ядохімікатами в обличчя, в ніс, рот і так далі. Тому ми робитимемо все, що забажають ці біженці, ці люди. Ми не будемо їх бити, гнобити. Ми не будемо з них знущатися", – заявив Лукашенко.

Також читайте: У Литві зауважують зміну тактики мігрантів на кордоні, що ускладнює їх виявлення