1500 років. У Чехії знайшли скарб часів Великого переселення народів

Археологи з музею чеського міста Раковник оголосили про рідку знахідку часів Великого переселення народів — золоте кільце і застібку, прикрашені камінням з Індії чи Шрі-Ланки.

На думку експертів, знахідка віком близько 1500 років є дуже незвичайною для Європи того часу.

Відкриття було зроблено археологами-любителями на глибині 20 метрів під землею, недалеко від міста Раковник на заході Чехії. Новину було оголошено лише минулого тижня після детального вивчення артефактів рентгенівськими променями, комп’ютерною томографією, мікроскопами та спектрометрами.

На думку експертів Сорбонни в Парижі, які також брали участь у дослідженні, це зовсім незвичайна знахідка, яку можна точно датувати на підставі подібних відкриттів, таких як предмети з гробниці франкського короля Хільдерика І в Бельгії, що помер у 18 році.

Що робить відкриття унікальним, так це те, що серед знахідок є кільце, майже таке гарне, як нове. За словами Катержини Блажкової, археолога з Раковницького музею, кільце і застібка, розбита на три частини, мали належати представнику правлячого класу.

«По всій Європі виявлено лише кілька знахідок подібного значення, тому вони, мабуть, належали комусь справді значному. Мабуть, це був король, або посол, або хтось із його близьких»,— сказала Блажкова.

Причина, з якої предмети були закопані під землю, не зовсім зрозуміла. За словами Блажкової, найбільш ймовірна гіпотеза полягає в тому, що це була частина бойових трофеїв.

«Такий видобуток досить часто зустрічається на археологічних пам’ятках V і VI століть, які відносяться до періоду Великого переселення народів. Хтось, мабуть, проніс видобуток через Раківницький край, розділив тут, а потім закопав частину. Ми не знаємо, чому вони так і не повернулися, але можемо легко здогадатися про причини. Це було або через хворобу, або зміну місцевості»,— зазначили археологи.

Вчені з Раковницького музею хочуть зберегти в таємниці місцезнаходження знахідки, оскільки там все ще ведуться подальші археологічні дослідження.

Однак Катержина Блажкова каже, що тепер цілком ясно, що скарб був закопаний недалеко від дороги, яка мала важливе значення не тільки в середні віки, але і раніше.

У квітні цього року археологи також виявили позолочений недоуздок для коней кінця шостого століття приблизно в двох кілометрах від відкриття пряжки і кільця.

Нагадаємо, дерев’яний сокіл, куплений за 75 фунтів стерлінгів, виявився приналежністю англійської королеви і тепер коштує 200000 фунтів стерлінгів.

У поселенні Річборо, розташованому в англійському графстві Кент, археологи з організації Heritage England виявили залишки карцеру — приміщення під амфітеатром, де древні римляни тримали диких тварин, злочинців і гладіаторів, перш ніж випустити їх на арену.

Раніше на полі в Глостерширі у Великобританії був знайдений невеликий уламок скелі, що може містити життєво важливу інформацію про формування Сонячної системи та про походження самого життя.

загрузка…