В Україні розширять перелік професій з обов’язковою COVID-вакцинацією

З 9 грудня в Україні набуває чинності наказ Міністерства охорони здоров’я про розширення переліку професій, для яких вакцинація проти COVID-19 є обов’язковою.

Про це під час брифінгу зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, повідомляє Укрінформ.

Зокрема, він зазначив, що згідно з новими правилами, вакцинація є обов’язковою для:

  • працівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • працівників установ та закладів, що надають соціальні послуги, закладів захисту прав дітей, реабілітаційних закладів;
  • працівників підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави («Укрпошта», «Укрзалізниця» та інші).

«Звертаюсь до працівників зазначених професій: не відкладайте все на останній день або тиждень. Зробіть щеплення сьогодні. Це захист вас та ваших рідних», – зазначив Віктор Ляшко.

Нагадаємо, з 7 листопада почала діяти обов’язкова вакцинація проти COVID-19 для працівників центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів; місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів; закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої освіти. Працівники цих установ, які не щепляться проти COVID-19, мають бути відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.

Раніше Ляшко допустив введення обов’язкової вакцинації проти коронавірусу певних категорій громадян.

Також серед переліку професій для обов’язкової вакцинації, скоріш за все, виявляться і медики.

В Україні станом на 22 листопада, від початку вакцинальної кампанії, в Україні щеплено 12 835 128 людей, з них повністю імунізовані (отримали дві дози) – 9 834 309 людей.

загрузка…