Китай оштрафував техногігантів за порушення антимонопольного законодавства


Регулятор ринку Китаю оштрафував великі компанії, зокрема Alibaba, Baidu і JD.com, за порушення антимонопольного законодавства. У Китаї заявили, що техногіганти не повідомили владі про 43 угоди, укладені ще з 2012 року. Про це пише Reuters.


Кожну з компаній оштрафують на 500 000 юанів ($78 000) – це максимальна можлива сума за китайським антимонопольним законом від 2008 року.


В агентстві зауважують, що Китай посилює контроль над інтернет-платформами, змінюючи принцип невтручання, обґрунтовуючи це ризиком зловживання ринковою владою для придушення конкуренції, неправомірного використання даних споживачів і порушення їхніх прав.


Першою із зазначених угод був договір 2012 року за участю Baidu, а останньою – угода 2021 року між Baidu і китайським автовиробником Zhejiang Geely Holdings про створення компанії з виробництва автомобілів на новій енергії.


Інші угоди, на які посилається китайський регулятор, включають придбання Alibaba у 2014 році китайської компанії AutoNavi, що займається цифровою картографією і навігацією, та купівля у 2018 році 44% акцій Ele.me з метою стати найбільшим акціонером служби доставки їжі.


У грудні минулого року регулятор вперше оштрафував Alibaba, Tencent China Literature і Shenzhen Hive Box на 500 000 юанів за те, що вони не повідомили належним чином про угоди для антимонопольних перевірок.


Нагадаємо: на початку листопада Yahoo оголосила, що йде з Китаю через «напружене становище у країні». Вона була однією з перших американських технокомпаній на китайському ринку.