Саакашвілі почав вихід із голодування: лікар рекомендує залучити до лікування психолога і психіатра

Міхеіл Саакашвілі

Затримання Саакашвілі у Грузії

Саакашвілі вживає їжу за прописаною схемою

Ув’язнений експрезидент Грузії Міхеіл Саакашвілі почав вихід з голодування після того, як його перевели до військового шпиталю у Горі. Про це повідомляє “Эхо Кавказа”.

Саакашвілі на реанімобілі перевезли з лікарні при в’язниці у Гладі в госпіталь у Горі, за 80 км від Тбілісі, в ніч на 20 листопада.

За словами його лікаря, Ніколоза Кіпшидзе, стан Саакашвілі, який перебуває в палаті інтенсивної терапії, важкий, але стабільний. Він сказав, що довіряє лікарям госпіталю і знає їх як досвідчених фахівців. 

“Треба спостерігати, що буде далі. Лікування продовжується. У нього загальна слабкість, головний біль, тиск скаче. Я вважаю, що слід залучити психолога та психіатра”, – розповів медик, передає “Інтерфакс Україна”.

Лікар додав, що невдовзі Саакашвілі огляне невролог. Кіпшідзе припустив, що для оцінення стану здоров’я політика доведеться залучити іноземних спеціалістів.

“У таких хворих є посттравматичний синдром, який потребує певного дуже складного лікування та реабілітації”, – зазначив лікар.

Лікарка Ніно Шарашенідзе, що входить до консиліуму, створеного для моніторингу стану експрезидента, повідомила, що Саакашвілі вживає їжу за прописаною схемою, до процесу лікування залучені також медики Республіканської лікарні.

“Як відомо, вихід з голодування є складним процесом і потребує ретельного моніторингу. Тому є детально розписаний режим харчування і він буде ретельно виконуватися”, – розповіла вона.

Медик додала, що стан здоров’я експрезидента “повністю контрольований” і з часом всі показники мають покращитися. 

Адвокат експрезидента Ніка Гварамія розповів, що задоволений тим, як відбулося переведення в госпіталь.

“Ми максимально залучені до процесу, повністю довіряємо місцевим лікарям, але хочемо, щоб точний протокол лікування складався разом зі сторонніми експертами. Так він пройде повноцінний, правильний курс лікування та реабілітації”, – сказав Гварамія після відвідання Саакашвілі.

Як повідомляв 5.UA, Міхеіл Саакашвілі таємно прибув з України до Грузії 1 жовтня. Хоча знав, що йому загрожує арешт, адже на батьківщині фігурує в кількох кримінальних справах. Своє затримання вважає незаконним, а обвинувачення – сфальсифікованими. У тюрмі назвав себе політичним в’язнем та через це оголосив голодування.

Грузинські ЗМІ 8 листопада оприлюднили відео, де політик збирає речі у своїй камері, потім його ведуть сходами, а далі – з території в’язниці піднімається вертоліт.

Згодом український омбудсман Людмила Денісова повідомила, що Саакашвілі завдали тілесних ушкоджень під час перевезення до тюремної лікарні.