Вугілля з Казахстану доставлять в Україну морським транспортом – Шмигаль

Вугілля з Казахстану доставлять в Україну морським транспортом – ШмигальВугілля з Казахстану доставлять в Україну морським транспортом – Шмигаль
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль

Фото: kmu.gov.ua


Вугілля з Казахстану доставлять в Україну морським транспортом, оскільки транзит залізницею заблокувала Росія. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю «Радіо Свобода».


«Сьогодні є інформація про те, що вугілля з Казахстану через Тамань, через порт виходить і буде спрямовуватися в Україну. Залізничне сполучення дійсно заблоковане, неможливо везти», – розповів очільник уряду.


За його інформацією, перший корабель з вугіллям відправлятимуть найближчими днями.


Нагадаємо: з 1 листопада РФ зупинила постачання енергетичного вугілля в Україну. В російському Мінекономрозвитку, пояснили, що «протягом осінньо-зимового періоду необхідно приділяти особливу увагу забезпеченню власних потреб усередині країни».


Пізніше голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус повідомив, що Росія заблокувала транзит вугілля з Казахстану до України. За його словами, обмеження стосуються лише енергетичного вугілля.


Однак у Міністерстві індустрії та інфраструктурного розвитку Казахстану заявили, що обмеження на транзит казахстанського вугілля пов’язані із завантаженістю інфраструктури з російського боку.


Напередодні в Україну прибуло перше судно з імпортованим зі США вугіллям для «Центренерго».