Глава МОК поговорив через відеозв’язок зі зниклою після секс-скандалу тенісисткою з Китаю Пен Шуай

Пен Шуай повідомила, що перебуває в безпеці і здорова, але попросила дотримуватися її конфіденційності.

За словами тенісистки, вона живе у своєму будинку в Пекіні і зараз воліє проводити час із друзями та родиною. Також Пен Шуай наголосила, що планує і далі займатися тенісом.

Повідомляють, що з тенісисткою поспілкувалися також голова комісії спортсменів МОК Емма Терхо та членкиня МОК у Китаї Лі Лінвей.

Наприкінці розмови Бах запросив Пен Шуай на обід, коли він прибуде до Пекіна в січні 2022 року, на що тенісистка відповіла згодою.

21 листопада головний редактор китайської державної газети Global Times Ху Сіцзінь опублікував у Twitter відеозапис церемонії відкриття тенісного фінального матчу серед підлітків, у якому взяла участь Пен Шуай.

Контекст:

Пен Шуай народилася 1986 року в Сянтані (Китай). Спортсменка – колишня перша ракетка світу у парному рейтингу (2014), переможниця двох турнірів “Великого шлема” у жіночому парному розряді – Wimbledon (2013) і Roland Garros (2014).

2 листопада Пен Шуай звинуватила колишнього віцепрем’єра Китаю Чжана Гаолі у тому, що той протягом кількох років примушував її до сексу. 17 листопада державний китайський телеканал CGTN опублікував нібито заяву спортсменки, у якій ідеться, що інформація про сексуальне насильство “не відповідає дійсності”. Незабаром після публікації пост було видалено зі сторінки тенісистки у Weibo.

Після поста у Weibo Пен Шуай перестала виходити на зв’язок. В опублікованій 17 листопада державними ЗМІ Китаю заяві від імені Пен Шуай ішлося, що вона перебуває в безпеці.