“Цьогоріч розкрили понад тисячу злочинів”: Венедіктова відзвітувала про справи Майдану (Відео)

Ірина Венедіктова

Одним з переможниx кроків вона називає завершення слідства у “материнській” справі Майдану

Цьогоріч розкрили понад тисячу злочинів проти учасників  Революції Гідності. Про це повідомила генеральна прокурорка Ірина Венедіктова у фейсбуці, передає “5 канал”.

Одним із переможних кроків вона назвала завершення слідства у так званій “материнській” справі Майдану – щодо організації силового розгону та розстрілу мітингувальників 18-20 лютого 2014 року у центрі Києва. Зараз триває розслідування у 63-х кримінальних провадженнях. 

У судах слухають 111 справ щодо 207-ми обвинувачених. За словами Ірини Венедіктової, ці результати отримали серед іншого завдяки закону про заочне засудження. 

Раніше розкриття справ гальмувалося через переховування фігурантів від слідства. Цьогоріч прокурори отримали у 2,5 рази більше дозволів на спеціальне досудове розслідування.

“Цьогоріч ми притягнули до відповідальності 53-х осіб – це майже на третину більше підозрюваних, ніж торік. Окрім топверхівки керівництва країною, слідство вийшло на ключових організаторів середньої ланки. До суду відправлено 22 обвинувальних акти щодо 32-х осіб. І 2021 став проривним у кількості вироків у справах Майдану – цьогоріч їх стільки ж, як за попередні три разом. Уперше засуджено до реального позбавлення волі співробітників столичного “Беркуту” за злочини в день розгону студентського Майдану, який відкрив “скриньку Пандори” насилля проти учасників акцій”, – розповіла Венедіктова.

Нагадаємо, День Гідності та Свободи. Державне свято, приурочене до річниці початку Помаранчевої революції і Революції Гідності, які в різні роки суттєво вплинули на перебіг політичних подій в Україні.