Прямий доказ участі РФ у війні: Європарламент та ООН звернулись до Bellingcat щодо матеріалів по справі “вагнерівців”

ПВК Вагнера

Зрив спецоперації із затримання вагнерівців

Головний редактор видання Insider розповів деякі подробиці спецоперації

Головний редактор видання Insider, яке разом з Bellingcat опублікувало розслідування зі зриву спецоперації по затриманню “вагнерівців”, Роман Доброхотов розповів про те, що ООН та Європейський парламент звернулися до розслідувачів з проханням надати матеріали розслідування. За його словами, ці матеріали можуть в подальшому бути використані як прямий доказ участі Росії в агресії на сxоді України. Про це він розповів в інтерв’ю для програмі “Вечір з Миколою Княжицьким” на “Еспресо.TV”.

Він розповів, що зважаючи на те, як спецоперація була організована, літак із “вагнерівцями” мав бути посаджений саме в Києві.

“Річ у тому, що згідно з планом на посадку літака, який вже знаходився б над територією України, було виділено близько 20 хвилин. До того ж якби диспетчер повідомив про примусову посадку, вірогідність того, що екіпаж літака відмовився б виконувати наказ дорівнює нулю.Тим паче настільки мені відомо, екіпаж був проінформований”, – зазначив Доброxотов.

Також він наголосив, що під час організації спецоперації було зібрано чимало доказів прямої агресії Росії проти України. 

Крім того, журналіст розповів, що після розслідування, до Bellingcat звернулися міжнародні організації з проxанням надати матеріали, отримані під час розслідування.

“Після того, як вийшло наше розслідування, до нас звернулись і представники Європейського парламенту й ООН з проханням надати матеріали розслідування, які пов’язані зі злочинами цих бойовиків в Україні, оскільки це має прямий зв’язок з Російською Федерацією. Це дуже важливі свідчення. І тепер, я думаю, що їх будуть використовувати як докази прямої участі РФ у війні на Донбасі”, – підсумував Доброхотов.

Нагадаємо, раніше журналістка Яніна Соколова опублікувала в соцмережі таємні документи – про санкціювання спецоперації із затримання “вагнерівців” та звіт про її виконання. 

Як повідомляв 5.UA, у першій частині розслідування мовиться про те, як українські розвідники займалися вербуванням бойовиків ПВК “Вагнера” та як вдалося отримати від них прямі докази їхньої участі у військових злочинах. 

Нагадаємо, Bellingcat та Insider опублікували першу частину розслідування спецоперації із затримання “вагнерівців”. Хронологія та контекст подій, описаних у цьому розслідуванні, були складені на основі десятків інтерв’ю з учасниками спецоперації, зокрема з російськими найманцями та колишніми співробітниками української розвідки, які брали участь у різних аспектах спецоперації.

Також, за інформацією розслідувачів, голова Офісу президента Андрій Єрмак запропонував відкласти на тиждень заплановану на 25 липня 2020 спецоперацію із затримання бойовиків ПВК “Вагнера”.