Штурмували позиції противника: десантники провели масштабні навчання на полігоні під Житомиром (Відео)

військові навчання

Просто на поле бою з важких транспортних ІЛ-76 скидають бронемашини з боєприпасами, одразу ж за ними десантується й екіпаж

Авіаудар із бойових літаків та гвинтокрилів – це перша фаза масштабного наступу на позиції умовного ворога. За легендою, десантники повинні знищити ворожі позиції та захопити територію.

Наступ проводять і з землі, і з неба. Просто на поле бою з важких транспортних ІЛ-76 скидають бронемашини з боєприпасами, одразу ж за ними десантується й екіпаж. Саме ці хлопці на бойових машинах десанту першими приймають бій з умовним противником.

“Мінометна батарея ще працює і нас прикриває, без неї просто ніяк. Поки мінометна батарея не проутюжить супротивника, то нам вкрай тяжко доводиться. Час займає розшвартовка техніки, але це найголовніше. Головне засунути а машину навідника, щоб він працював і прикривав іншу піхоту, а все інше вже не важливе”, – каже головний сержант взводу Дмитро Гуменний.

Це вже основні сили десантників, які прибувають на підмогу першій групі. За підтримки артилерії та авіації вони мають знищити ворога та зайняти плацдарм. Кожна частина операції розрахована до хвилини. Військові кажуть – під час штурму позицій ворога вкрай важлива підтримка авіації та артилерії, які своїм вогнем знищують оборону та укріплення противника.

військові навчання

“Дуже важко працювати з артилерією, авіацією, через те, що все це час – потрібно розрахувати підхід своїх сил, щоб нас самих наша ж артилерія не накрила і так само з авіацією потрібно розраховувати всі часові”, – розповідає командир штурмової робив Вадим Гаврисюк.

“Як правило, противник веде вогонь з окопів, укріплень, але коли його подавляють вогнем, то це йому не дає змоги вже вести вогонь по нас”, – каже десантник штурмової роти Михайло.

Всього у навчаннях взяли участь близько 300 військових, це не лише десантники, а й артилеристи та авіатори. Головне завдання таких тренувань – налагодити взаємодію різних підрозділів, які під час бойових дій воюватимуть пліч-о-пліч.

військові навчання

“Основними елементами – це була взаємодія із підрозділами авіації і повітряних сил, тому що є певні складнощі у організації взаємодії, коли підрозділи із різних структур, на цьому етапі ви могли побачити цю взаємодію всіх елементів бойових порядків, а також всіх елементів авіації у повному складі”, – розповідає керівник навчань Олег Валяс.

Ці навчання – лише початок масштабних тренувань, які проводять десантники.. Протягом тижня на полігоні вони відпрацьовуватимуть бойові стрільби з усіх видів озброєння та ведення бою на відкритій місцевості.

Лідія Пугач, Дмитро Поліщук, Житомирська область, “5 канал”