Литва відповіла Китаю на відкликання посла

МЗС Литви заявило, що шкодує через рішення Китаю знизити рівень дипломатичних відносин між країнами до тимчасового повіреного. Литва стверджує, що підтримує принцип «один Китай», проте вважає, що має право розвивати відносини й із Тайванем.

«Міністерство закордонних справ Литви шкодує з приводу рішення Китаю не повертати (до Вільнюса свого) посла і перевести дипломатичні відносини на рівень тимчасового повіреного. Литва ще раз підтверджує прихильність принципу „одного Китаю“, але одночасно заявляє про те, що має право розвивати співпрацю з Тайванем, приймати у себе і засновувати недипломатичні представництва для практичного здійснення цих зв’язків, як чинять багато інших країн»

— Міністерство закордонних справ Литви

Нагадаємо, у Вільнюсі почав роботу представницький офіс Тайваню, яке де-факто є посольством – попри спротив офіційного Пекіна.

У зв’язку з відкриттям у Литві офіційного представництва Тайваню Китай заявив Вільнюсу рішучий протест і попередив про заходи щодо захисту свого суверенітету та територіальної цілісності.

У відповідь на відкриття представництва Тайваню Китай понизив рівень дипломатичного представництва з Литвою до рівня повіреного у справах.

загрузка…