Держприкордонслужба отримала два нових французьких гелікоптера Н-125 виробництва Airbus Helicopters. ФОТОрепортаж

Про це повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на Департамент комунікації МВС України.

Державна прикордонна служба України з січня 2020 року вже отримувала два гелікоптери типу Н-125.

В МВС наголосили, що нові машини, які прибули сьогодні, краще укомплектовані. Їх оснащено супутниковими передавачами, гучномовцями, системами цифрового зв'язку, спеціалізованими авіаційними прожекторами, камерами з високою роздільною здатністю Flir, електричними лебідками та аварійним плавучим спорядженням.

Читайте на "Цензор.НЕТ": "Авіакон" передав ЗСУ партію серійно модернізованих вертольотів Мі-24ПУ1

"Сьогодні прикордонники отримали чергові два гелікоптера Н-125, які допомагатимуть охороняти державний кордон. Їх оснащено найбільш сучасним обладнанням. Воно дозволяє вдень та в ночі контролювати рубежі держави на багато кілометрів за рахунок спеціалізованих камер та пошукового прожектора. Відео з камер можна відразу передавати в наземний командний пункт. Це потужне посилення ДПСУ, а безпека кордонів – на сьогодні є для МВС одним з основних пріоритетів",- розповів заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Гончаров.

Досвід отриманих перших двох легких гелікоптерів у 2020 році показав економічність та ефективність їхнього застосування в цілях охорони державного кордону (загальний наліт перших двох машин складає близько 900 годин.)

Також дивіться: Вертоліт Нацполіції за день здійснив три рейси евакуації важких пацієнтів до Києва, – Шевченко. ВІДЕО+ФОТОрепортаж

1

Н-125 – це одні з кращих машин у своєму класі. У 2005 році гелікоптер такої модифікації побив світовий рекорд і здійснив посадку на горі Еверест на рівні 8 тисяч 850 метрів над рівнем моря.

Також дивіться: Авіація МВС отримала 5-й цього року вертоліт за контрактом з "Airbus Helicopters", – Аваков. ФОТОрепортаж

В МВС нагадали, що постачання гелікоптерів Airbus здійснюється відповідно до угоди між Урядом України та Урядом Французької Республіки для створення Єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту в Україні. 29 серпня 2018 року між Міністерством внутрішніх справ України та компанією Airbus Helicopters було укладено відповідний контракт. За його умовами всього заплановано поставку 24 гелікоптерів даного типу.