Порошенко у Галіфаксі закликав партнерів дати Україні більше оборонного озброєння

Порошенко

Він вважає, що Захід повинен підвищити ціну, яку Росія заплатить за вторгнення

П’ятий Президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який перебуває на Міжнародному безпековому форумі у Галіфаксі, закликав західних союзників надати Україні більше озброєння та прискорити інтеграцію України в НАТО. 

Про це пише канадське видання The Globe and Mail.

Так, Порошенко закликав Захід виступити єдиним фронтом перед обличчям російської агресії.

Порошенко заявив, що вторгнення російських військ, які зосереджені біля кордонів України, “вкрай можливе”.

Він закликав НАТО надати Києву обладнання, включаючи протиповітряну зброю, що підвищить для Москви ціну ймовірного вторгнення в Україну. Порошенко також закликав Канаду допомогти переконати союзників по НАТО постачати Україні більше оборонного обладнання, включаючи засоби радіоелектронної боротьби.

Порошенко наголошує, що прискорення членства України в НАТО також може допомогти прокласти шлях до членства в Європейському Союзі.

Порошенко зазначив, що є зв’язок між штучною кризою мігрантів на білорусько-польському кордоні та великим і незвичайним скупченням російських військ на кордоні з Україною, кількість яких минулого тижня оцінювалася у 100 000 осіб. Цим нарощуванням президент Росії Путін тестує реакцію Заходу, вважає Петро Порошенко і закликає не применшувати можливість вторгнення.

Порошенко нагадав, що ніхто не очікував, що Росія захопить Кримський півострів у 2014 році або буде фінансувати конфлікт на сході України, який триває й сьогодні.

Він сказав, що російський народ повинен зважити ціну вторгнення через український кордон.

“Десятки сотень або тисячі росіян будуть убиті, і росіяни повинні зрозуміти, що це божевільний план Путіна”, – сказав Порошенко.

Він вважає, що Захід повинен підвищити ціну, яку Росія заплатить за вторгнення, попросивши Канаду створити підтримку для більшої військової допомоги Україні. Порошенко також назвав стягування російських військ на кордоні України “однією з головних небезпек осені 2021 року для глобальної безпеки”.

Білорусь, близький союзник Москви, у вересні оголосила про плани поглиблення економічної інтеграції з Росією. Останніми тижнями європейські країни звинуватили Білорусь у використанні мігрантів з Близького Сходу як зброї шляхом підштовхування їх до незаконного перетину кордонів з Польщею та Литвою.

Порошенко заявив, що почався “новий етап російської агресії”, зазначивши, що Москва перемістила балістичні ракети “Іскандер” до місць за пару сотень кілометрів від російсько-українського кордону.

Інтеграційна угода між Білоруссю та Росією схожа на “аншлюс” на зразок політичного союзу Австрії та Німеччини 1938 року, пише видання. Порошенко стверджує, що це розширило фактичні кордони Росії.

За словами Порошенка Путін працює над розширенням “зони впливу” Росії, зазначивши, що лідер РФ перейшов від заяв проти членства України в НАТО до протесту проти присутності НАТО в Україні.

Петро Порошенко закликав до відродження “глобальної коаліції”, яка відстоювала незалежність України у 2014 році після анексії Криму Москвою, включно зі списком санкцій, які будуть застосовані до Росії, якщо вона “перетне червону лінію”, у тому числі і відключення країни-агресора від міжнародної електронної платіжної системи SWIFT.

“Не бійтеся Путіна! Дійте рішуче проти Путіна, тому що тільки ці спільні рішучі дії можуть дати ефективні результати. Будь ласка, не вірте Путіну, тому що нічого, що він обіцяв за останні сім, вісім, дев’ять років, не справдилося”,  – сказав Порошенко.

Нагадаємо, Петро Порошенко у четвер, 18 листопада, вилетів до Канади, де взяв участь у міжнародному безпековому форумі (HFX).