Угорщина продовжує отримувати газ через Україну, незважаючи на новий контракт з РФ

Угорщина, незважаючи на підписаний з Росією довгостроковий контракт про постачання газу через «Турецький потік», продовжує отримувати більшу частину блакитного палива через Україну. Транспортований газ не є транзитом Росії.

Про це розповів гендиректор гендиректор «Оператора ГТС України» Сергій Макогон у Facebook.

З 1 жовтня «Газпром» припинив перекачування палива до Угорщини через Україну, «хоча має повністю оплачені потужності для транзиту в обсязі 24 млн м3 НС добу».

«Зараз Угорщина отримує з України майже в 2 рази більше газу, ніж із Сербії через «Турецький потік»», – уточнив Макогон.

«Після вибуху нового газопроводу в Болгарії основну частину газу Угорщина отримує з України, але не від «Газпрому». Зрозуміло, що залежність від газопроводу, який не має резервних гілок, несе значні ризики для Угорщини. Але Україна завжди готова прийти на допомогу», – зазначив гендиректор ГТС.

Згідно з результатами аукціонів із розподілу потужностей, «Газпром» не планує збільшувати постачання газу до Європи найближчим часом. Заяви про збільшення постачання газу до ЄС поки що не відображаються у реальних діях.

Україна виступає за створення спільного міжнародного газового фонду, який зберігатиметься в українських газосховищах та використовуватиметься у кризових ситуаціях.

Польська компанія Gaz-System завершила прокладання морської частини газопроводу Baltic Pipe.

загрузка…