«Не бігатимуть по олігархічних ЗМІ» – у Зеленського пояснили, чому топ-посадовці проігнорували Савіка Шустера

19 листопада ТРК «Україна» вийшла програма «Свобода слова Савіка Шустера», присвячена провалу операції із затримання бойовиків ПВК Вагнера. Ніхто із запрошених від влади гостей на неї не прийшов.

Як прокоментував ситуацію сам Шустер, він запрошував на програму самого Зеленського, голову ОП Єрмака, глав СБУ і ДБР, главу фракції «Слуг» Давида Арахамію, віце-прем’єрку Ірину Верещук – однак ніхто з них не прийшов. Шустер вказав, що останнє таке було, що влада не приходила до нього на програму, ще в часи Януковича. «Не прийшли, тому на цю тему нічого доброго сказати не можна», – резюмував ведучий.

Радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк оприлюднив офіційне пояснення щодо запрошення представників влади для участі в програмі. Він вказав, що програма є майданчиком олігархічної пропаганди і далека від цінностей свободи слова.

«Виклик на телевізійний килим до олігарха – це, звісно, дуже гучно. Але смішно. Президент, керівник Офісу Президента та будь-яка інша посадова особа за вказівкою олігарха бігати ефірами не будуть. Ці часи вже закінчилися», – сказав Подоляк.

Нагадаємо, 29 липня 2020 року поблизу Мінська білоруські спецслужби затримали 33 бойовика російської приватної військової кампанії (ПВК) «Вагнера».

Повідомлялось, що українські спецслужби кілька років готували спецоперацію із затримання російських терористів.

Очікувалося, що бойовики вилетять з Мінська до Туреччини. Під час прольоту над Україною, літак під виглядом погіршення самопочуття одного з пасажирів, приземлиться у Києві, де і планувалося затримати російських найманців, що воювали проти України на Донбасі.

Однак через витік інформації, повідомлялось, що вірогідно з Офісу президента, операція зірвалася, а Білорусь повернула Росії затриманих бойовиків.

На одному з попередніх засідань Тимчасова слідча комісія Верховної Ради оприлюднила зібрану інформацію щодо можливої спецоперації українських спецслужб із затримання бойовиків ПВК «Вагнера».

Голова ТСК Мар’яна Безугла повідомила, що дії українських спецслужб були ризикованими й авантюрними, також, за її словами, «була недостатня конфіденційність і недоліки в плануванні».

У Bellingcat підтвердили, що Зеленський знав і санкціонував операцію.

загрузка…