Криза в енергетиці: названо дату прибуття корабля з вугіллям для «Центренерго»

Балкер Singapore Eagle із 60,5 тисяч тонн американського енергетичного вугілля для ПАТ «Центренерго» зайде в ніч на 20 листопада 2021 року до морського порту «Південний».

Про це зазначила речниця морського порту Тетяна Бахтіарова, повідомляє Укрінформ.

«Прибуття балкера Singapore Eagle з партією енергетичного вугілля для ПАТ «Центренерго» очікуємо пізно вночі або вранці 20 листопада. До перевалки заявлено 60 тисяч 500 тонн вугілля, відправленого американською вугільною компанією», – зазначила Бахтіарова.

За її словами, портовики також готові прийняти й оперативно розвантажити ще два судна типу Capesize – Johny Cash (73 тисячі тонн вугілля) та Saphira (77 500 тонн вугілля) для ПАТ «Центренерго» та компанії ДТЕК, які зараз на шляху до гавані.

Нагадаємо, 1 листопада цього року Росія припинила постачання енергетичного вугілля в Україну марки А (антрацит) та П (пісне).

Таке рішення агресора призвело до різкого скорочення запасів вугілля на державних теплоелектростанціях – до 740 тисяч тонн замість необхідних 2,7 мільйонів тон для стабільного проходження опалювального сезону.

13 листопада державні теплоелектростанції зупинилися через брак вугілля або ремонт.

16 листопада прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що до кінця листопада – початку грудня в Україну прибудуть сім кораблів із вугіллям, тож проблем із проходженням опалювального сезону не буде.

ПАТ «Центренерго» законтрактувало 1,5 млн тонн вугілля для успішного проходження опалювального сезону 2021-2022 років.

загрузка…