Баффет інвестував у конкурента Tesla і не прогадав – його прибутки зросли на 3000%


Незважаючи на глобальну нестачу напівпровідників, на ринку електрокарів спостерігається справжній бум, про що свідчить зростання акцій практично всіх виробників у цьому секторі.


Rivian Automotive, який вийшов на біржу всього тиждень тому з ціною $78 за акцію, зараз торгується майже по $150. Акції Lucid Group Inc, яка цього літа також стала публічною завдяки угоді зі SPAC-компанією, за останній місяць зросли на 77%.


Не відстає і лідер ринку Tesla, попри недавнє падіння. Компанія Ілона Маска подорожчала на 125% за рік, пише Investing.com з посиланням на Reuters.


Між тим стало відомо, що знаменитий інвестор Уоррен Баффет ще 10 років тому розгледів величезний потенціал виробників електрокарів і вклав сотні мільйонів у китайського виробника електромобілів BYD Co Ltd ADR, які окупилися з лишком.


У 2008 році компанія Баффета Berkshire Hathaway купила 225 млн акцій BYD за $232 млн. А ринкова вартість BYD тим часом зросла приблизно до $5,9 млрд.


За умови, що корпорація Баффета не продасть акції BYD, які цього року зросли ще на 34%, доходи від них стануть вищими ще на $2 млрд.


Сама компанія BYD у третьому кварталі цього року продала 183 000  нових електромобілів (включаючи гібридні), що на 294% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Одних же електрокарів вона продала за цей період 91 616, що на 186% більше за минулий рік.


Нагадаємо, Джордж Сорос виступив проти інвестицій в економіку Китаю.