“Відбулася тарифна війна між місцевою владою та урядом”: міський голова Рівного про опалювальний сезон (Відео)

Олександр Третяк у "Гончаренко рулить"

Третяк стверджує, що з міст і місцевих бюджетів за кошти платників податків місцева влада має компенсувати всі помилки та прорахунки уряду

Міський голова Рівного Олександр Третяк розкритикував підготовку центральної влади до опалювального сезону. Він розповів, що між місцевим самоврядуванням та урядом відбувся затяжний конфлікт. Про це він заявив в ефірі шоу “Гончаренко рулить”.

“Опалювальний сезон та його підготовку ми почали задовго до осені, ще наприкінці весни. Але на нас звалилось питання тарифоутворення. Мережа й місто були готові – але ті ціни, які нам запропонували, були вкрай високими. Відбулась справжня тарифна війна між місцевим самоврядуванням та урядом”, – заявив мер Рівного.

Третяк стверджує, що з міст і місцевих бюджетів за кошти платників податків місцева влада має компенсувати всі помилки та прорахунки уряду, які були допущені.

“Натомість закупити дешевий газ навесні або влітку, коли можна було завчасно забезпечити міста та не говорити, що Росія почала проти нас тарифну війну та енергетичну агресію… Хіба це не було відомо? Всі знали, що так і буде. Власне, тому міські бюджети, особливо бюджети розвитку, ми маємо віддати на компенсацію тарифів”, – каже міський голова Рівного.

Меморандум щодо стабільного проходження опалювального сезону було підписано у вересні. За його умовами, згодом громадам передадуть додаткові 4% надходжень від податку на доходи фізичних осіб та залишать у місцевих бюджетах у 2022 році приблизно 13,44% надходжень акцизного податку на пальне. Наприкінці жовтня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що домовленість дозволить “забезпечить домівки теплом”.

Нагадуємо, шоу “Гончаренко рулить” транслюється на 5 каналі та перебуває під тиском з боку центральної влади. Згідно з форматом програми, під час автопоїздки народний депутат Олексій Гончаренко обговорює з гостями резонансні події в Україні.

Нагадаємо, раніше актор Олексій Горбунов розповів, як його атакували кремлівські пропагандисти.