Аграрний комітет рекомендував до 2 читання законопроєкт про меліорацію земель

 

latifundist

Аграрний комітет Верїовної Ради рекомендував прийяти у 2 читанні і в цілому у редакції комітету законопроєкт по меліорації земель та створення об’єднання водокористувачів. (№5202-д).

Про це повідомляє прес-служба Ради.

У своєму висновку Комітет рекомундує парламенту прийняти документ у другому читанні та в цілому в редакції комітету з необхідним техніко-юридичним доопрацюванням.

За словами міністра агрополітики Романа Лещенка, створення ОВК – це старт реформи зрошення в Україні, яка має чітку дорожню карту, а також започаткування нового етапу розвитку сільського господарства.

Законопроєкт, зокрема, передбачає:

  • створення об’єднання водокористувачів (ОВК);
  • передачу їм в управління частини меліоративної інфраструктури;
  • правову базу для інвестицій у меліорацію та спрощення адміністративних процедур щодо будівництва й експлуатації меліоративних мереж та об’єктів.

“Норми документа спрямовані на недопущення утворення монополії на водні ресурси та інфраструктуру, а також прозоре й справедливе тарифоутворення”, – заявляли у Міагро.

Міністр говорив, що у цьому законопроєкті розробники врахували результати обговорень з міжнародними експертами й профільними асоціаціями. 

“Ухвалення цього законопроєкту дозволить суттєво збільшити площі, на яких застосовується полив, не допустити деградацію ґрунтів, підвищити ефективність використання меліоративних систем, а також відкриє шлях до інвестицій у зрошувальну інфраструктуру”, – казав Лещенко перед голосування у 1 читанні.

Зазначається також, що мета законопроєкту, зокрема, – збільшення площі земель, на яких застосовується гідротехнічна меліорація, підвищення ефективності сільського господарства та зменшення собівартості поливу земельних ділянок.

Нагадаємо:

Верховна Рада на засіданні 8 вересня ухвалила за основу законопроєкт №5202-д про створення об’єднання водокористувачів (ОВК).

Більше про ринок землі, ціни, угоди і лайфхаки читайте в рубриці ЕП “Земельний гід”.

Економічна правда