Вулкан на Канарах вивергається вже 2 місяці – найдовше на острові за 300 років

19 листопада виповнилося два місяці від початку виверження вулкана Кумбре-В’єха на острові Ла-Пальма. Воно вже стало найтривалішим на острові з 1712 року і “найгіршим у новітній історії”, а матеріальні збитки можуть досягати 700 млн євро.

Про це йдеться у матеріалі El Pais.

Виверження триває вже 61 день – що, втім, набагато менше, ніж виверження вулкана Тіманфая на острові Лансароті, ще одному з архіпелагу Канарських островів, яке тривало 2055 днів.

За ці два місяці покинути свої будинки довелося близько 7000 людей, сотні втратили роботу.

Лава покрила понад 1040 гектарів території із західного боку острова, що становить 1,4% його загальної площі, і сформувала в океані новий півострів, площа якого вже становить понад 40 гектарів.

У найширшій частині потік лави сягає 3,2 км. Усього сформувалося 12 окремих потоків лави, що поглинули вже близько 1200 будинків.

Уряд Канарських островів виділив для поселення людей, які втратили свої будинки, два готелі та кілька соціальних приміщень, але користуються ними близько півтисячі людей. Інші розмістилися у своїх родичів чи друзів.

Лідер регіонального уряду Ангел Віктор Торрес заявив, що збитки від виверження вже сягають від 500 до 700 млн євро.

За словами вчених Центральної геофізичної обсерваторії, вулкан останнім часом знизив активність та викидає значно менше лави.

Нагадаємо, на острові Ла-Пальма, який належить до Іспанії, стверджують, що виверження місцевого вулкана закінчиться ще не скоро.

Раніше ми писали, що через виверження вулкана Кумбре-В’єха на Канарських островах через Європу в Україну прийшли повітряні маси з підвищеним рівнем концентрації діоксиду сірки SO2.

загрузка…