“Ми теж допомагаємо”: одеські рятувальниці долучилися до акції зі здачі крові – як це було (Відео)

Донори крові

Напередодні аналогічну акцію провели й поліцейські

Порятунок кров’ю. Одеські рятувальниці долучилися до акції зі здачі крові. Психологині, працівниці кадрової служби та диспетчерки прийшли на обласну станцію переливання, щоби поповнити їх запаси та довести: рятувати життя людей можна в різний спосіб. Нагадаємо, заклик із проханням здати кров медики оприлюднили на початку листопада через різке збільшення операційних хворих. Журналістка “5-го” Ольга Дунська розповість про акцію докладніше.

Терапевт оглядає охочих стати донорами, вимірює тиск, питає про вагу та заповнює документи.

“Кров вашу будемо обстежувати на СНІД, гепатити, сифіліс, група крові та біохімічні аналізи, якщо хочете отримати на руки, з понеділка приходьте”, – пояснює медик.

У кабінеті поруч швидким тестом визначають групу та перевіряють кров. Серед потенційних донорок – десять рятувальниць, які відгукнулися на заклик станції переливання і прийшли поповнити запаси.

“Ми хотіли просто показати від себе, що насправді ми також рятувальниці, і якщо у нас немає змоги йти в вогонь, рятувати людей, ми знаходимо інші виходи, щоб допомогти та рятувати, сьогодні так вирішили прийти саме жіночим колективом, у нас 10 дівчат, офіцерш, які хочуть комусь допомогти, врятувати”, – зауважує речниця ДСНС України в Одеській обл. Марина Мартиненко.

Про брак матеріалу на станції переливання заговорили ще на початку листопада. Кажуть, звичайної кількості донорів – до 40 на день – уже не вистачало, адже попит на кров великий.

“У нас потреба завжди в крові, люди потребують, не тільки операції, переливання крові, кровозамінники, кров потрібна щодня. Трохи спад пішов, але з понеділка хороша кількість донорів йде”, – каже працівниця Одеської обласної станції переливання крові Ірина Івановська.

Більшість дівчат кров здають не вперше, тож донорського крісла та голки не лякаються.

“Хотілося і собі здоров’я поправити, щоб кров розрідить, ну і допомогти людям. Наскільки я знаю, у мене 4+ я знаю, що це рідка група крові і вона усім підходить”, – розповіла рятувальниця Наталя Кармазіновська.

Напередодні аналогічну акцію провели й поліцейські. На станції переливання радіють, адже на деякий час про брак крові можна забути.

“Запаси ми поповнили, потреба крові поки що задоволена, тому дякуваємо всім, дякуємо нашим донорам, які відгукнулися та допомогли стабілізувати ситуацію. У порівнянні з минулою неділею маємо приріст майже в 40%, ми маємо в середньому 60-70 донорів, що є достатньою для поповнення запасів крові в одеському регіоні”, – наголосила заступниця гендиректора одеської обласної станції переливання крові Марина Ткаченко.

Втім на скільки саме вистачить запасів крові на станції переливання – казати не беруться.

Дізнатися, якої групи крові бракує на станції переливання та кому вона терміново потрібна, можна на сайті “Донор.юа”. Інформацію оновлюють щодня, є там також й умови здачі, щоби люди знали, коли приходити.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, “5 канал”