Скандальна заява: президент Болгарії назвав окупований Крим “російським” – МЗС України викликає посла країни

Румен Радєв

Окупація Криму

У МЗС очікують спростування президентом Болгарії Руменом Радевом на його заяву

Президент Болгарії Румен Радєв заявив, що окупований РФ Крим “зараз російський”. Про це він сказав під час дебатів, повідомляє Trud.bg.

“Крим зараз російський”, – сказав він.

Коментуючи питання окупації Криму, Радєв заявив, що перш ніж Болгарія “побіжить рятувати демократію в чужій країні”, потрібно подивитися на демократію у своїй країні.

За його словами, “санкції проти Росії наразі виглядають неефективно”.

“Нам потрібна прагматична політика щодо Москви. І останнє, але не менш важливе: ми не маємо забувати, що Росія є дуже важливим чинником боротьби з глобальним тероризмом”, – заявив президент Болгарії.

У МЗС України вже відреагували на такі заяви. Після скандальних висловлювань президента Болгарії Румена Радєва про Крим до Міністерства закордонних справ України був викликаний посол країни в Києві Костадін Коджабашев. Про це повідомили у пресслужбі українського МЗС.

У міністерстві заявили: “Українська сторона довела до посла позицію нашої держави про некоректність та неприпустимість висловлювань президента Болгарії Румена Радева стосовно Криму під час вчорашніх передвиборчих теледебатів. Наголосили, що слова чинного болгарського президента не сприяють розвитку добросусідських відносин України та Болгарії та різко дисонують з офіційною позицією Софії на підтримку суверенітету та територіальної цілісності нашої держави в її міжнародно визнаних кордонах”.

У МЗС очікують спростування президентом Болгарії Руменом Радевом на його вчорашню заяву.

У міністерстві додали: “Посол Костадін Коджабашев запевнив у незмінній позиції Болгарії щодо підтримки територіальної цілісності України, у тому числі Криму як невід’ємної частини території нашої держави, та зусиль з деокупації півострова, зокрема шляхом участі Болгарії в роботі Кримської платформи”.

Раніше Румен Радєв у ході дебатів заявив, що окупований РФ Крим “зараз російський”. Також він назвав санкції проти Росії неефективними.

Як повідомляв 5.UA, BlaBlaCar оскандалився через мапу України без Криму – як коментує компанія.