Екскерівника тендерного комітету Держпродспоживслужби підозрюють в мільойнних розкраданнях

Подільська прокуратура Києва оголосила про підозру ексголові тендерного комітету Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів у зв’язку із розкраданнями на закупівлях вакцини від ящуру. Розмір збитків становить близько 30 млн гривень.

Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

За даними слідства, у 2019 році посадові особи Держпродспоживслужби діяли в змові з представниками приватного товариства, яке займається постачанням вакцин. Вони реалізували протиправну схему із закупівлі вакцини проти ящуру за завищеною вартістю.

Вакцина, придбана за державні кошти, не була зареєстрована в Україні і не могла використовуватися для щеплень, тому її мали утилізувати.

У прокуратурі зазначили, що розмір збитків, які учасники схеми завдали державному бюджету в результаті перерахування коштів постачальнику вакцини, становить близько 30 млн грн.

Прокуратура оголосила про підозру ексголові тендерного комітету Держспоживпродслужби за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України за фактом службової недбалості. Причетним до схеми обирають запобіжний захід.

Ящур – гостра вірусна інфекційна хвороба, що вражає велику і дрібну рогату худобу, свиней.

Раніше кіберфахівці СБУ виявили корупційну схему у Департаменті комунальної власності міста Києва, через яку місцевий бюджет втратив 12 млн. грн.

З початку пандемії правоохоронці запобігли розкраданню коштів із антиковидного фонду майже на 1 млрд гривень. Зокрема, при будівництві COVID-лікарень та закупівлі медичного обладнання.

Прокуратура провела обшуки у справі про розкрадання 60 мільйонів гривень на ремонт Дністровської ГАЕС. Вони пройшли у замовників та виробників робіт.

загрузка…