СБУ запобігла спробі передачі Росії секретних даних про ракетні арсенали

Контррозвідка СБУ запобігла можливості передачі таємних оборонних відомостей представникам спецслужб Росії. Під час оперативних дій викрито одного з командирів військової частини західного регіону, який приховано збирав секретні дані про арсенали ракетного озброєння на території України.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

В СБУ повідомили, що під час обшуків за місцем проживання військовослужбовця вилучено ноутбук і флешносій, на яких він незаконно накопичував матеріали держтаємниці. Серед виявлених відомостей – закрита інформація про понад десять баз зберігання ракет та боєприпасів Збройних Сил України, секретні дані про схеми дислокації та організаційно-штатної структури арсеналів озброєння, а також укомплектованість відповідних підрозділів особовим складом та технікою.

Зараз перевіряється причетність зловмисника до розвідувально-вибухової діяльності спецслужб Росії проти державної безпеки нашої країни.

У рамках кримінального провадження, розпочатого слідчими СБУ за ч. 1 ст. 422 (розголошення відомостей військового характеру, що становлять державну таємницю, або втрата документів чи матеріалів, що містять такі відомості) Кримінального кодексу України, триває досудове розслідування для встановлення всіх обставин протиправної діяльності. Вирішується питання про повідомлення зловмиснику про підозру та обрання судом запобіжного заходу.

Раніше Державне бюро розслідування затримало підполковника податкової міліції Головного оперативного управління ДФС України. Він мав доступ до секретних баз даних і передавав із них інформацію своїй дружині, яка живе в ОРДЛО та працює на терористів.

СБУ викрила офіцера режимно-секретного органу одного з підрозділів Нацполіції Тернопілля на розголошенні відомостей, що становлять державну таємницю.

Двох співробітників Служби безпеки України судитимуть за розголошення державної таємниці – інформації про те, за ким слідкує спецслужба.

загрузка…