У Болгарії групі військових висунули звинувачення у шпигунстві на користь Росії

Військова прокуратура Болгарії 18 листопада висунула звинувачення групі колишніх і чинних військових у шпигунстві на користь Російської Федерації.

Про це повідомляє Associated Press.

Шістьох осіб звинувачують у зборі й передачі засекреченої інформації представникам іноземної країни. Серед них – колишній старший співробітник військової розвідки Болгарії, посадовці вищої ланки у Міноборони та колишній військовий аташе, що мав доступ до таємної інформації у парламенті.

Їх затримали ще у березні 2021 року. Зараз п’ять осіб залишаються під вартою, а одного відпустили під заставу.

Ключовою людиною з групи вважають ексспівробітника військової розвідки – випускника відповідного факультету у Москві, при російському ГРУ.

Прокурори вважають, що після повернення до Болгарії йому доручили створити агентурну мережу з людей, які б мали доступ до непублічних документів, пов’язаних з НАТО і ЄС. Передачею даних російській стороні – через посольство РФ, за версією звинувачення, займалася його дружина, яка одночасно є громадянкою Росії і Болгарії.

Якщо провину військових буде доведено, їм загрожує від 10 років до довічного позбавлення волі.

Минулого року Болгарія вислала через підозри у шпигунстві п’ятьох співробітників посольства Росії, у тому числі військового аташе, якого вважають координатором шпигунської мережі у Болгарії. Через наявність дипломатичного імунітету висунути їм звинувачення було неможливо.

Читайте також:

В Ізраїлі заявили про затримання іранського шпигуна, який стежив за міністром оборони країни Бенні Ґанцем, працюючи прибиральником у домі урядовця.

У Литві Клайпедський окружний суд засудив двох громадян країни до ув’язнення за шпигунство на користь Росії. Засуджені отримали від 1,5 до 4 років в’язниці.

Раніше контррозвідники Служби безпеки України (СБУ) викрили та затримали у Вінницькій області агента Федеральної служби безпеки (ФСБ) РФ, який пройшов навчання у російських найманців на тимчасово окупованій території Донбасу.

загрузка…