У ГУР спрогнозували, коли російські військові маневри проти України досягнуть піку

Засоби розвідки, ООС

Задум Москви дуже простий – дестабілізація всередині України, переконані розвідники

Начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що Росія веде масштабну спецоперацію проти України. Він також спрогнозував, що військові маневри досягнуть піку в січні 2022 року. Про це він заявив в ефірі “1+1”, пише “Новое время”.

“Задум Москви дуже простий – дестабілізація всередині, використовуючи дуже багато наративів. Від антивакцинаторів до невдоволення з різних причин. Далі, міграційна криза, яка має на меті обурення суспільства, масштабна енергетична криза, що насувається за нашою оцінкою, економічна криза”, – заявив він.

Глава розвідки зазначив, що Росія веде “накопичення” на певному віддаленні від кордону України.

“І це на тлі масштабного маневрування російської армії з накопиченням на певному віддаленні від державного кордону. Це накопичення триватиме і вийде на пік наприкінці січня”, – додав Буданов.

Як повідомляв 5.UA, наприкінці жовтня знане американське видання The Washington Post повідомило, посилаючись на власні джерела у військових відомствах США та Європи, що Росія в черговий раз нарощує війська на кордоні з Україною. Вже через пару днів видання Politico опублікувало супутникові знімки, що підтверджують нарощування військ Російської Федерації на кордоні з Україною.

Напередодні стало відомо, що керівник ЦРУ Білл Бернз особисто їздив до Москви за дорученням президента США Джо Байдена, аби з’ясувати мету цього нарощування і попередити Кремль, що Вашингтон пильно стежить за ситуацією.

У квітні цього року Росія вже стягувала свої війська до кордонів України під виглядом навчань. Тоді концентрація військ була навіть вищою, ніж на початку війни 2014 року. У США тоді запевнили, що в разі наступу Москви – захищатимуть себе та своїх союзників, серед яких є і Україна.