Після втрати свідомості Саакашвілі перевели в реанімацію – ЗМІ

Міхеїл Саакашвілі

Затримання Саакашвілі у Грузії

За словами лікаря-реаніматолога, це була короткочасна втрата свідомості, але тиск був високим

Міхеіл Саакашвілі в реанімації. Експрезидента Грузії перевели туди після того, як він знепритомнів у тюремній лікарні. Як передає “5 канал”, про це повідомили “Новости – Грузия”.

Це сталося після зустрічі з адвокатами. З кімнати для побачень політика винесли на ношах. Зараз його стан стабільний. За словами лікаря-реаніматолога, це була короткочасна втрата свідомості, але тиск був високим.

Саакашвілі голодує вже 49 день. Раніше група лікарів оцінила його стан як критичний та рекомендувала перевести його у приватний госпіталь.

Уповноважена Верховною Радою з прав людини Людмила Денісова закликала владу Грузії дозволити перевести експрезидента в лікарню у третій країні. Омбудсманка також наголосила на необхідності відтермінувати виконання судових вироків до реабілітації Саакашвілі після голодування.

“Закликаю грузинську владу дослухатись до висновків спеціалізованої комісії лікарів та негайно забезпечити переведення громадянина України Міхеіла Саакашвілі до лікарні, яка облаштована для надання екстрених реанімаційних заходів та відповідає стандартам надання медичної допомоги таким пацієнтам”, – наголосила Денісова.

Нагадаємо, 16 листопада Денісову не пустили відвідати Саакашвілі у в’язниці Грузії. 

Як повідомляв 5.UA, Міхеіл Саакашвілі таємно прибув з України до Грузії 1 жовтня. Хоча знав, що йому загрожує арешт, адже на батьківщині фігурує в кількох кримінальних справах. Своє затримання вважає незаконним, а обвинувачення – сфальсифікованими. У тюрмі назвав себе політичним в’язнем та через це оголосив голодування.

Грузинські ЗМІ 8 листопада оприлюднили відео, де політик збирає речі у своїй камері, потім його ведуть сходами, а далі – з території в’язниці піднімається вертоліт.

Згодом український омбудсман Людмила Денісова повідомила, що Саакашвілі завдали тілесних ушкоджень під час перевезення до тюремної лікарні.