Влада робить не помилки, а системну роботу зі знищення держави, спецслужб та армії – Кононенко (Відео)

Треба розбиратися, хто віддає вказівки

Влада робить велику кількість помилок, які схожі не на помилки, а на системну роботу по знищенню держави, спецслужб та армії. Треба розбиратися, хто все це очолює і віддає вказівки. Про це в етері програми “Прямим текстом з Юрієм Луценком” на “5 каналі” заявив депутат Київради від фракції “Європейська Солідарність”, генерал СБУ Віктор Кононенко.

“Група “Шведа”, звідки я знаю, що така група існує. Я два роки очолював об’єдананий штаб СБУ у районі проведення АТО і так вже дійсно у нас вийшло, що ми працювали разом. Вони були кращі виконавці, спеціалісти, які могли заходити на ту територію, в нас були найкращі снайпера і кращих не було на лінійці. У нас були найкращі опера, які розробляли, знаходили людей і так вийшло звісно, що ми працювали разом. Про те, що вона існує знали СБУ, зверніть увагу, цікавий епізод, коли сам “Швед” каже: “я зустрічався з заступником керівника департаменту контррозвідки СБУ”. Всі знають, хто такий “Швед” з яким він працює і чиї завдання виконує. І ми отримуємо стрільбу у центрі міста. Співробітник “Альфа”, який йде на виконання такого завдання має бути за мотивований, тому що я не вірю, що йому сказали піди застрель людину. Так в житті не буває, напевно структурували, що озброєний, небезпечний злочинець, звідки така поведінка”, – каже Кононенко.

За його словами, тепер є підґрунтя, щоб з’ясувати, а чому це відбулося.

“Спецслужби так між собою не працюють. У воюючій країні вони працюють спільно, вони не працюють одна проти одної. Влада наробила стільки помилок, що це не помилки – це системна робота по знищенню держави, спецслужб, армії. Тепер треба розібратися, хто це все очолює, хто віддавав вказівки. Прізвища слідчих по “вагнерах” знаємо, кураторів з прокуратури знаємо, ми знаємо всіх, вони їх ніде не дінуть. Зараз намагаються підмінити окремі документи – не вийде, люди живі, вони будуть свідчити”, – підсумував Кононенко.

Дивіться повний випуск програми:

Як раніше повідомлялося, минулого року влада засвітили групу “Шведа”, яка діяла у п’ятому відділі СБУ, а потім у Мінобороні. Її представники ліквідовували російських терористів. Так, учаснику групи, підполковнику Михайлу Ніколову висунули кримінальні звинувачення. Мовляв, той незаконно володіє зброєю. Проте у суді так і не змогли підтвердити жодного обвинувачення ні йому, ні іншим представникам групи, але справу все одно не закрили.

Нагадаємо, Bellingcat та Insider опублікували першу частину розслідування спецоперації із затримання “вагнерівців”. Хронологія та контекст подій, описаних у цьому розслідуванні, були складені на основі десятків інтерв’ю з учасниками спецоперації, зокрема з російськими найманцями та колишніми співробітниками української розвідки, які брали участь у різних аспектах спецоперації.

Як повідомляв 5.UA, у першій частині розслідування мовиться про те, як українські розвідники займалися вербуванням бойовиків ПВК “Вагнера” та як вдалося отримати від них прямі докази їхньої участі у військових злочинах. 

Нагадаємо, за інформацією розслідувачів, голова Офісу президента Андрій Єрмак запропонував відкласти на тиждень заплановану на 25 липня 2020 спецоперацію із затримання бойовиків ПВК “Вагнера”.