Меркель відкинула пропозицію Лукашенка щодо мігрантів

Канцлер ФРН Ангела Меркель у телефонній розмові з Лукашенком відмовилася прийняти мігрантів із Білорусі. Диктатор пропонував забрати до Німеччини 2 тисячі осіб, решту обіцяв відправити додому.

Про це повідомляє «РИА Новости» із посиланням на джерело у кабміні ФРН. Відмова канцлер обґрунтувала тим, що проблема міграційної кризи – європейська проблема, і Німеччина не вирішує її сама.

Глава МВС Німеччини також спростував чутки про те, що країна готова прийняти мігрантів із білорусько-польського кордону.

17 листопада Лукашенко та Меркель провели другу за тиждень телефонну розмову, під час якої дійшли висновку, що проблему міграційної кризи мають вирішувати Білорусія та Євросоюз.

Влада Польщі назвала неприйнятною ситуацію, коли Лукашенко та Меркель домовляються у них за спиною.

Нагадаємо, 16 листопада близько 11.00 мігранти спробували штурмувати кордон Польщі з Білоруссю. В поліцейських летіли пляшки і каміння. Спочатку повідомлялося про тяжке поранення одного співробітника польської поліції. Однак згодом кількість постраждалих правоохоронців зросла до семи.

Спецслужби Білорусі ламають паркан, аби допомогти мігрантам нелегально перетнути кордон.

15 листопада мігранти залишили старий табір і почали розбивати намети просто на території прикордонного переходу «Брузги» («Кузня»).

14 листопада Прикордонна служба Польщі повідомила, що білоруські спецслужби готують великий прорив мігрантів до Польщі. Людям роздають спеціальні інструкції, обладнання та сльозогінний газ. При цьому на околицях польської Кузні спостерігається велике скупчення озброєних представників білоруських служб.

загрузка…