Рада проголосувала за новий закон про страхування

Верховна Рада підтримала у другому читанні та загалом законопроект «Про страхування». Він містить нові норми щодо діяльності страхових компаній та нагляду за ними.

Як передає УНІАН, за законопроект №5315 проголосували 235 народних депутатів. Ухвалений закон змінює цілий спектр вимог до ліцензування страховиків, оцінки їх платоспроможності та ліквідності, корпоративного управління та управління ризиками, припинення діяльності компаній, передачі страхового портфеля тощо.

Законом підвищується роль та значення професійної діяльності осіб, відповідальних за виконання ключових функцій (управління ризиками, комплаєнсу, внутрішнього аудиту та актуарної функції). Зокрема, нова актуарна функція має бути здатна адекватно та незалежно оцінити та дати рекомендації щодо технічних резервів, процесу андерайтингу та цінової політики страховика.

Крім того, керівники страхових компаній та особи, відповідальні за ключові функції, повинні відповідати кваліфікаційним вимогам до професійної придатності та ділової репутації. Національний банк погоджуватиме їх призначення на посади. Також передбачається здійснення Національним банком оцінки колективної придатності членів наглядової ради чи виконавчого органу страховика.

Закон також встановлює диференційований підхід до мінімального розміру статутного капіталу страховиків: 32 млн грн для страховиків non-life та 48 млн грн – для компаній зі страхування життя, страховиків з ліцензією на класи страхування відповідальності, кредитів, поруки та здійснення діяльності з перестрахування.

Раніше повідомлялося, що в парламенті зареєстрований законопроект №5315 «Про страхування». Фактично це нова редакція чинного, проте, застарілого профільного закону.

У Нацбанку хочуть розробити систему гарантування вкладів клієнтів небанківських установ, які зараз є незахищеними.

У першому кварталі 2021 року всі сегменти небанківського фінансового ринку продемонстрували незначне скорочення обсягів операцій в порівнянні з четвертим кварталом 2021 року.

загрузка…